Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

  aktualności
cmwp

2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp

2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp

2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

2018-01-15
CMWP SDP Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP z najwyższym niepokojem przyjmuje informacje o odsunięciu od pracy w Magazynie Ekspresu Reporterów w TVP S.A. red. Doroty Roman, współautora tego programu od 17 lat, a obecnie szefa tego zespołu.
cmwp

2018-01-10
CMWP SDP wyraża zaniepokojenie wprowadzeniem w Niemczech przepisów, których celem jest walka z ?\
cmwp

2018-01-05
Na zaproszenie Przewodniczącego KRRiT 5 stycznia 2018 r. Jolanta Hajdasz, dyr. CMWP SDP uczestniczyła w zorganizowanym przez Przewodniczącego KRRiT spotkaniu z przedstawicielami środowisk dziennikarskich na temat kary nałożonej na TVN 24 przez KRRiT. W trakcie spotkania Jolanta Hajdasz przedstawiła stanowisko Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP w tej sprawie podtrzymując zdanie wyrażone w oświadczeniu z 12 grudnia ub. roku

cmwp

2017-12-22
To jest ogromne pole do działania dla dyplomacji i dla
niezależnych mediów. Musimy przekonać inne państwa w Europie, że ta
procedura jest groźna dla każdego państwa w Unii Europejskiej. Metody
karania Polski będzie można zastosować wobec każdego, kto tylko zrobi coś,
co nie spodoba się najbogatszym krajom - mówi dyr. Jolanty Hajdasz w wywiadzie dla Bulgarian National TV udzielonym 22. grudnia 2017 . Publikujemy całość tej wypowiedzi.

cmwp

2017-12-21
CMWP SDP nie wyraża jednoznacznego stanowiska w sprawie kary finansowej nałożonej przez KRRiT na telewizję TVN 24, ponieważ nie mamy dostępu do materiałów źródłowych, które były przedmiotem analizy przygotowanej przez KRRi
cmwp

2017-12-12
12 grudnia wchodzi w życie nowela ustawy prawo prasowe. Przepisy zmieniają warunki autoryzacji, a na dziennikarzy nieinformujących rozmówców o prawie do autoryzacji nakładają grzywnę.


cmwp

2017-12-12
Publikujemy odpowiedź CMWP SDP na prośby dziennikarzy z portalu press.pl i wirtualnemedia.pl o komentarz w sprawie kary nałożonej na telewizję TVN 24 przez KRRiT.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła 1 mln 479 tys. zł kary na spółkę TVN SA, nadawcę programu TVN 24, za sposób relacjonowania wydarzeń w Sejmie i przed Sejmem z grudnia 2016 r. Nadawca zdaniem Rady naruszył przepisy m.in. przez cyt. sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu. TVN SA zapowiada odwołanie się od tej decyzji.

cmwp

2017-12-10
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko utrudnianiu pracy dziennikarzy podczas wykonywania ich zawodowych obowiązków, czego przykładem jest atak na reporterkę TVP Info, który miał miejsce 8 grudnia 2017 r., przed Sejmem. Doszło do niego w trakcie manifestacji organizacji Obywatele RP, w czasie gdy posłowie głosowali nad ustawami o SN i KRS.
cmwp

2017-12-07
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko utrudnianiu pracy dziennikarzy podczas wykonywania ich zawodowych obowiązków, czego przykładem jest zachowanie przewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Rafała Grupińskiego w trakcie udzielania odpowiedzi dziennikarzowi TVP Info Łukaszowi Sitkowi 6 grudnia 2017 w gmachu Sejmu.
cmwp

2017-12-05
28 listopada red. Jacek Kowalski z portalu wirtualne media.pl i red. Piotr Mieszkowski z portalu press.pl zwrócili się do CMWP SDP z prośbą o komentarz do apelu red. Michała Karnowskiego w sprawie prasowych artykułów nt. państwa Przyłębskich . Publikujemy odpowiedź CMWP SDP>
cmwp

2017-12-05
9 listopada 2017 Jolanta Hajdasz dyr. CMWP SDP wzięła udział w blisko godzinnym programie ?Klub Trójki? w programie 3 Polskiego Radia, w którym wraz z red. Aleksandrą Rybińską i autorem audycji red. Piotrem Legutko dyskutowała o tym, skąd bierze się fatalna opinia o Polsce, zarówno w instytucjach Unii Europejskiej, jak i międzynarodowych organizacjach pozarządowych i w zachodnich mediach.
cmwp

2017-12-05
16 listopada 2017 r. Jolanta Hajdasz dyr. CMWP SDP dyskutowała na temat wolności słowa w Polsce w programie Jana Pospieszalskiego ?Warto rozmawiać? w TVP 1 .
Dyskusja koncentrowała się wokół zagadnień : skąd się biorą raporty i rezolucje o zagrożeniu wolności słowa w Polsce, zamachu na prawa człowieka i demokrację?

cmwp

2017-12-05

3 listopada 2017 r. w odpowiedzi na zaproszenie min. Mariusza Kamińskiego, Koordynatora Służb Specjalnych do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dot. projektu ustawy o jawności życia publicznego CMWP SDP przesłało swoje
stanowisko w sprawie w/w projektu .


cmwp

2017-11-13
10 listopada 2017 red. Piotr Mieszkowski z portalu press.pl zwrócił się do CMWP SDP z prośbą o wypowiedź na temat odmawiania informacji portalowi Money.pl przez Podkomisję Smoleńską o tym, (cyt.) dlaczego Podkomisja konsekwentnie odmawia informacji za co i komu płaciła przez ostatnie dwa lata. W uzgodnionym terminie 12.11.17 CMWP SDP przesłało dziennikarzowi swoją odpowiedź,. Oto ona.
cmwp

2017-11-12
PROTEST against the resolution of the German Federation of Journalists about the lack of freedom of the media in Poland

The Press Freedom Monitoring Centre of the Union of Polish Journalists (SDP) strongly protests against the arguments put forward in the resolution of the German Federation of Journalists (DJV) of 5 November 2017 concerning the alleged restrictions on the freedom of the media and persecutions of journalists in Poland. We also strongly object to the opinions of DJV?s president, Frank Ueberall, expressed in his interview for the public radio station Deutsche Welle on 6 November 2017, which repeat and elaborate the allegations concerning Poland.

cmwp

2017-11-08
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko tezom zawartym w rezolucji Niemieckiego Związku Dziennikarzy (DJV) z 5.11.17 o ograniczaniu wolności mediów i prześladowaniach dziennikarzy m.in. w Polsce oraz przeciwko powielającym je wypowiedziom Franka Ueberalla, przewodniczącego Niemieckiego Związku Dziennikarzy (DJV), jakie ukazały się w jego wywiadzie dla państwowej niemieckiej rozgłośni radiowej Deutsche Welle na temat tej rezolucji (publikacja 6.11.17 r.).
cmwp

2017-10-24
3 października 2017 dziennikarka Annabelle Chapman pisząca artykuł dla Press Institute https://ipi.media w Wiedniu zwróciła się do CMWP SDP z prośbą o skomentowanie uchwalonej przez Sejm 29 września nowelizacji prawa prasowego. Publikujemy naszą odpowiedź udzieloną 4 października b.r.
cmwp

2017-10-24
W obronie zagrożonych dziennikarzy (Defending Journalist under Threat ) pod takim tytułem 5. października 2017 roku w Lipsku odbyła się konferencja Europejskiego Centrum Wolności Prasy i Mediów (ECPMF). Uczestniczyło w niej ponad 80 prelegentów z całej Europy. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich reprezentowały na niej : dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy oraz red. Aleksandra Tabaczyńska z Wielkopolskiego Oddziału SDP. Były one jedynymi reprezentantkami z Polski na tej konferencji. Oto nasza relacja.
cmwp

2017-10-02
CMWP SDP wyraża oburzenie przeciwko uniemożliwianiu dystrybucji dokumentalnego filmu o Związku Polaków w Niemczech nakręconego z okazji 95. rocznicy powstania Związku. Wg informacji polskich mediów niemiecka instytucja, która współfinansowała produkcję filmu, ze względu na ?odstępstwa od jego projektu? zażądała od producentów zmian w scenariuszu filmu oraz zwrotu dotacji, co praktycznie oznacza niemożność jakiejkolwiek dystrybucji filmu na terenie Niemiec.
cmwp

2017-10-01
28 września 2017 r. Sąd Apelacyjny w Katowicach oddalił powództwo gminy Konopiska reprezentowanej przez radcę prawnego Rafała Hanusiaka przeciwko
Pawłowi Gąsiorskiemu, redaktorowi naczelnemu lokalnych portali internetowych www.gminablachownia.pl i www.gminakonopiska.pl i zasądził na jego rzecz zwrot kosztów sądowych. CMWP SDP udzielało red. Gąsiorowskiemu nieodpłatnej pomocy prawnej.

cmwp

2017-09-29
Red. Jacek Kowalski z portalu wirtualnemedia.pl zwrócił się 28.09.17 r. do CMWP SDP z prośbą o komentarz do usunięcia z zapisu ostatniego odcinka Skandalistów w Polsat News fragmentu, w którym Jarosław Masa Sokołowski na pytanie o wspólnie imprezy ludzi polityki i biznesu z gangsterami, odpowiedział : Niech pani spyta właściciela swojej stacji.
Publikujemy odpowiedź CMWP SDP

cmwp

2017-09-27
CMWP SDP stanowczo protestuje przeciwko przedłużeniu aresztu w Moskwie dziennikarza ukraińskiej agencji Ukrinform Romana Suszczenki o kolejne 2 miesiące pod zarzutem szpiegostwa oraz wzywa władze rosyjskie do oddalenia oskarżeń przeciwko dziennikarzowi i do jego natychmiastowego uwolnienia. Decyzję o przedłużeniu aresztu rosyjski sąd podjął 25 września b.r.
cmwp

2017-09-11
11.09.17 red. Jakub Mejer, dziennikarz portalu press.pl, zwrócił się do CMWP SDP
z prośbą o komentarz w sprawie kary, jaką otrzymał fotoreporter Agencji Forum Rafał Wojtal od Lasów Państwowych ? jest to przedsądowe polecenie zapłaty ponad 5 tys. zł, dokładnie takie samo jaką aktywiści, którzy blokowali pracę leśników w Puszczy Białowieskiej. Publikujemy całą odpowiedź CMWP SDP.

cmwp

2017-09-04
W 25 rocznicę zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary CMWP SDP apeluje o jak najszybsze wyjaśnienie wszystkich okoliczności tej tragedii oraz o wskazanie i ukaranie osób za nią odpowiedzialnych.
cmwp

2017-09-01
Komentarz dla press.pl w sprawie projektu ustawy o dekoncentracji mediów po porannej wypowiedzi min. Jarosława Sellina w TOK FM zapowiadającej przyspieszenie prac nad ustawą
cmwp

2017-08-30
24.08.2017 na portalu pogotowiedziennikarskie.pl ukazała się I część rozmowy Wojciech Piotra Kwiatka z Jolantą Hajdasz , dyr. CMWP . Publikujemy jej fragmenty :
cmwp

2017-08-29
6 sierpnia b.r. red. Justyna Dąbrowska, dziennikarka portalu wirtualnemedia.pl poprosiła o komentarz na temat zapowiedzi Prawa i Sprawiedliwości ws. ustawy o dekoncentracji mediów, który pojawił się na ich portalu. Publikujemy odpowiedź CMWP na jej pytania, może przydadzą się także innym dziennikarzom.
cmwp

2017-08-29
16 sierpnia red. Claudia Ciobanu z portalu politico.eu poprosiła o - cytuję - stanowisko SDP w sprawie nowej ustawe o zagraniczna własność mediów (pisownia oryginalna). Zapytała : Czy Państwa myszlą ze taka ustawa jest potrzebna, jakie mogą być korzyść i/ albo strate dła media w Polsce? Publikujemy naszą odpowiedź, nie mamy wiedzy, czy ukazała się ona w jakiejkolwiek formie na tym portalu.


cmwp

2017-08-29
18 sierpnia 2017 red. Jolanta Korucu z portalu press.pl zwróciła się do nas z prośbą o komentarz do odpowiedzi posła Dominika Tarczyńskiego udzielonej na Twitterze Michałowi Krzymowskiemu, dziennikarzowi Newsweeka , który poprosił go o kontakt słowami ?czy możemy się zdzwonić? ?, na co poseł odpisał : ?zadzwonić to się może Lis z Kingą Rusin. Ja z wami nie rozmawiam. Won!
cmwp

2017-08-01
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP stanowczo protestuje przeciwko utrudnianiu pracy dziennikarzy i osób pracujących pod ich nadzorem (np. operatorów telewizyjnych) podczas wykonywania ich zawodowych obowiązków, czego skandalicznym przykładem jest atak na operatora redakcji telewizyjnej Polsat News.
cmwp

2017-07-20
Odpowiedź Zarządu Polskiego Radia na oświadczenie w sprawie red. Wojciecha Dąbrowskiego
cmwp

2017-07-14
Wojciech Dąbrowski wraca do pracy
cmwp

2017-07-14
Protest CMWP SDP w sprawie zmiany statusu Polski z kraju o mediach wolnych na częściowo wolne
cmwp

2017-07-12
CMWP SDP w sprawie red. Wojciecha Dąbrowskiego
cmwp

2017-07-11
CMWP SDP przeciwko atakom na dziennikarza TVP
cmwp

2017-06-28
CMWP SDP protestuje przeciwko kolejnemu przedłużeniu aresztu Romana Suszczenki
cmwp

2017-06-27
Jolanta Hajdasz dyrektorem Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
cmwp

2017-06-21
Zapadł wyrok w sprawie prowokacji dziennikarskiej
cmwp

2017-06-14
Prokuratura nie odpuszcza w sprawie dziennikarki z Nysy
cmwp

2017-06-12
20 czerwca wyrok w procesie Iwony Poredy-Łakomskiej
cmwp

2017-06-08
Zarząd Główny SDP o wydarzeniach podczas meczu Lotto Ekstraklasy

cmwp

2017-05-10
Wojciech Sumliński ostatecznie uniewinniony od zarzutu płatnej protekcji
cmwp

2017-05-09
Super Express ma przeprosić Michała Tuska
cmwp

2017-04-26
CMWP SDP w sprawie pogróżek wobec Ewy Bugały
cmwp

2017-04-24
Michał Wyszowski, dziennikarz Radia Wrocław, w wyniku udaru zapadł w śpiączkę. Rodzina i znajomi z pracy proszą o wsparcie jego leczenia
cmwp

2017-04-12
Zmiany w Prawie prasowym
cmwp

2017-04-04
7 lat za spowodowanie śmierci dziennikarza
cmwp

2017-03-31
CMWP SDP apeluje o reakcję w związku z wydarzeniami na Białorusi
cmwp

2017-03-29
4 kwietnia zapadnie wyrok w procesie o zabójstwo Łukasza Masiaka
cmwp

2017-03-28
Co zrobić by znaleźć pracę w mediach - relacja z konferencji CMWP SDP
cmwp

2017-03-25
Apel CMWP SDP w sprawie zatrzymań dziennikarzy TV Biełsat
cmwp

2017-03-21
TV Republika wygrała dwa procesy dotyczące publikacji na temat prywatyzacji Ciechu
cmwp

2017-03-17
Co zrobić by dostać pracę w mediach - konferencja CMWP SDP - 23.03.2017 r.
cmwp

2017-03-17
CMWP SDP w sprawie listu prezesa RASM AG do polskich pracowników koncernu
cmwp

2017-03-15
Art. 212 k.k. - Sąd uchylił wyrok wobec lokalnego dziennikarza
cmwp

2017-03-09
Dziennikarka, w sprawie której interweniowało CMWP SDP, uniewinniona. Dodatkowo prokuratura wszczęła postępowanie dot. tłumienia krytyki prasowej
cmwp

2017-03-08
CMWP SDP pisze do Prezydenta RP ws. ułaskawienia Michała Fury
cmwp

2017-03-03
Bronisław Wildstein nie przeprosił Kulczyków i wygrał
cmwp

2017-03-01
Jak znieść art. 212 k.k. - wnioski z konferencji CMWP SDP
cmwp

2017-03-01
Stanowisko CMWP SDP dotyczące sprawy sądowej przeciwko red. Bronisławowi Wildsteinowi
cmwp

2017-02-28
Apel do Prezydenta RP o zniesienie art. 212 k.k.
cmwp

2017-02-20
Art. 212 k.k. ciągle straszy - zapraszamy na konferencję w dn. 28 lutego br.
cmwp

2017-02-17
Następny krok to Cyba - Wiktor Świetlik o hejcie na antenie Superstacji
cmwp

2017-02-17
Wyrok w procesie Bronisława Wildsteina zapadnie 2 marca
cmwp

2017-02-14
Propozycja złagodzenia zapisów o autoryzacji
cmwp

2017-02-09
Proces dziennikarki oskarżonej o naruszenie miru domowego
cmwp

2017-02-06
CMWP SDP w sprawie dziennikarki oskarżonej z art. 193 k.k.

cmwp

2017-01-30
Tomasz Wróblewski ułaskawiony przez prezydenta, m.in. na wniosek CMWP SDP
cmwp

2017-01-11
CMWP SDP w związku z ograniczeniami dla mediów w TK
cmwp

2017-01-04
Wydawnictwo poszukuje dziennikarzy
cmwp

2016-12-22
Stanowisko CMWP SDP
cmwp

2016-12-20
Paweł Gąsiorski uniewinniony
cmwp

2016-12-16
Ograniczenia dla dziennikarzy w Sejmie. CMWP SDP ponawia apel do Władz Parlamentu
cmwp

2016-12-12
Proces Pawła Gąsiorskiego. Wyrok 20 grudnia
cmwp

2016-12-06
Na procesie Bronisława Wildsteina zeznawali kolejni świadkowie
cmwp

2016-12-05
Zapraszamy na spotkanie z Błażejem Torańskim, autorem książki >Knebel. Cenzura w PRL-u<
cmwp

2016-11-29
Sprawa Krzysztofa M. Kaźmierczaka umorzona
cmwp

2016-11-29
Kolejna rozprawa w procesie przeciwko TV Republika
cmwp

2016-11-24
Stanowisko CMWP SDP w sprawie red. Tomasza Kwaśniewskiego
cmwp

2016-11-21
Proces Bronisława Wildsteina, zeznawał kolejny świadek
cmwp

2016-11-18
Konkurs o Nagrody SDP 2016
cmwp

2016-11-17
Przypominamy o poradzie prawnej dla zwalnianych dziennikarzy
cmwp

2016-11-16
CMWP SDP partnerem Dnia NGOs w SGH
cmwp

2016-11-10
CMWP SDP w sprawie przypadków cenzury na portalu społecznościowym Facebook
cmwp

2016-11-04
Paweł Gąsiorski po raz kolejny oskarżony z art. 212 k.k. Stanowisko CMWP SDP
cmwp

2016-11-04
Proces Kulczyk Investments przeciwko TV Republika. Zeznawał Marek Falenta
cmwp

2016-11-02
Modlitwa za zmarłych dziennikarzy
cmwp

2016-10-27
Skandal? Tak! Ale uzasadniony artystycznie. Relacja z debaty CMWP SDP, poświęconej przyszłości polskiej kultury
cmwp

2016-10-20
Kolejny dziennikarz lokalnych mediów skazany z art. 212 k.k.
cmwp

2016-10-19
Między skandalem, a wzniosłością - zapraszamy na dyskusję poświęconą przyszłości polskiej kultury i sztuki - 25.10.2016 r.
cmwp

2016-10-18
Mariusz Staniszewski wygrał z wydawcą Rzeczpospolitej
cmwp

2016-10-14
Proces Krzysztofa M. Kaźmierczaka bez udziału publiczności
cmwp

2016-10-07
CMWP SDP w sprawie cofnięcia akredytacji fotoreporterowi Pawłowi Dąbrowskiemu
cmwp

2016-10-07
Krzysztof M. Kaźmierczak oskarżony z art. 212 k.k. CMWP SDP będzie monitorować proces
cmwp

2016-10-04
CMWP SDP w sprawie zatrzymania dziennikarza Romana Suszczenki
cmwp

2016-09-27
Apel dziennikarzy o zrezygnowanie z planów wprowadzenia ograniczeń dla mediów przekazany władzom Parlamentu
cmwp

2016-09-22
Papież Franciszek: dziennikarze są fundamentem wolnego, pluralistycznego społeczeństwa
cmwp

2016-09-21
CMWP SDP o prawie dziennikarzy do informacji
cmwp

2016-08-25
CMWP SDP o wyroku w sprawie Monika Janowska vs. Super Express
cmwp

2016-08-19
Zbiórka na tablicę pamięci Jarosława Ziętary
cmwp

2016-08-09
Proces Kulczyk Investments oraz Sebastian i Dominika Kulczyk przeciwko Bronisławowi Wildsteinowi
cmwp

2016-07-20
Dziennikarz zginął w zamachu bombowym w Kijowie - Oświadczenie CMWP SDP
cmwp

2016-07-19
Przekazujemy informację o tegorocznej edycji Nagrody Wolności Prasy austriackiego oddziału organizacji Reporterzy bez Granic
cmwp

2016-07-11
Jeszcze o decyzji sądu i oświadczeniu CMWP SDP w sprawie książki Grzegorza Jankowskiego
cmwp

2016-07-07
Jeszcze tylko 4 dni, by powalczyć o pieniądze od Google
cmwp

2016-07-06
Na co powinni zwrócić uwagę dziennikarze podczas szczytu NATO ? relacja z konferencji
cmwp

2016-07-04
Proces Kulczyk Investments przeciwko TV Republika odroczony do 4 listopada
cmwp

2016-07-04
Prawdziwe wyzwania stojące przed NATO. Perspektywa amerykańska - zapraszamy na konferencję przed szczytem NATO. 05 lipca 2016 r.
cmwp

2016-06-21
CMWP SDP przeciwko zakazowi sądowemu rozpowszechniania książki >>Fakt. Tak było naprawdę<< Grzegorza Jankowskiego
cmwp

2016-06-16
Proces Kulczyk Investments przeciwko TV Republika. Kolejna rozprawa
cmwp

2016-06-01
CMWP SDP w sprawie wyroku na Wprost
cmwp

2016-06-01
SDP wygrało proces z Juliuszem Braunem
cmwp

2016-05-31
CMWP SDP o liście sędziów do Ministra Sprawiedliwości
cmwp

2016-05-30
Khadija Ismayilova zwolniona z więzienia!
cmwp

2016-05-24
Taki film jest bardzo potrzebny - konferencja prasowa dot. filmu o operacji polskiej NKWD z 1937 r.
cmwp

2016-05-23
Cyberbezpieczeństwo i wolność słowa - relacja z konferencji
cmwp

2016-05-23
CMWP SDP w sprawie dziennikarza oskarżonego z art. 212 k.k.
cmwp

2016-05-20
Konferencja prasowa na temat filmu Rozstrzelać Polaków - 23 maja br., godz. 11:00. Zapraszamy!
cmwp

2016-05-20
CMWP SDP pisze do Prezydenta RP ws ułaskawienia Tomasza Wróblewskiego
cmwp

2016-05-12
Zapraszamy na konferencję pt. Bezpieczeństwo i wolność słowa w cyberprzestrzeni. 19 maja 2016 r.
cmwp

2016-04-28
Nagranie rozmowy Graś-Kulczyk może być dowodem w sprawie o tłumienie krytyki prasowej - Wiktor Świetlik dla Press.pl
cmwp

2016-04-27
CMWP SDP zawiadamia prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z publikacją tygodnika Do Rzeczy
cmwp

2016-04-26
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP w sprawie pozwu przeciwko redakcji Wieści prosto z Gór.
cmwp

2016-04-25
Dziennikarze przeciwko ograniczeniom sejmowym. Przedstawiciele władz Parlamentu nie dotarli na debatę
cmwp

2016-04-15
Co wolno dziennikarzowi w Sejmie? - zapraszamy na konferencję 22.04.2016 r.
cmwp

2016-04-11
Dziennikarze po raz kolejny skazani z art. 212 k.k. - stanowisko CMWP SDP
cmwp

2016-04-04
CMWP SDP: znieść sankcje karne za znieważenie prezydenta
cmwp

2016-03-24
Oświadczenie w sprawie ograniczeń możliwości pracy przez dziennikarzy w Sejmie
cmwp

2016-03-23
Protestujemy przeciwko cofnięciu akredytacji na mecze piłkarskie red. Piotrowi Jaworowi
cmwp

2016-03-23
Pracownicy Trójki w obronie Jerzego Sosnowskiego
cmwp

2016-03-16
Porada prawna dla zwalnianych dziennikarzy. Przypomnienie
cmwp

2016-03-14
List otwarty CMWP SDP do Barbary Stanisławczyk ws Andrzeja Mietkowskiego
cmwp

2016-03-08
Apelujemy do ministra Mariusza Kamińskiego o jak najszybsze wyjaśnienie sprawy inwigilacji dziennikarzy
cmwp

2016-03-08
Proces Ciech S.A. przeciwko TV Republika - kolejna rozprawa
cmwp

2016-02-25
Proces przeciwko Warszawskiej Gazecie. Zeznawali świadkowie
cmwp

2016-02-23
Proces Kulczyk Investments przeciwko TV Republika. Zeznawali pierwsi świadkowie
cmwp

2016-02-15
Poseł Iwona Arent pozywa Adama Sochę
cmwp

2016-02-10
Bloger z Olsztyna prawomocnie uniewinniony. CMWP SDP monitorowało proces
cmwp

2016-02-05
Redaktor naczelna Tygodnika Regionalnego Brodnickiego CBR: Jestem szykanowana przez lokalne władze
cmwp

2016-01-30
Stanowisko SDP w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji
oraz niektórych innych ustaw (druk senacki nr 71), wysłane do marszałka Senatu.

cmwp

2016-01-29
Tajemnica adwokacka i dziennikarska - bliźniacze siostry w państwie prawa - relacja
cmwp

2016-01-29
Przyznano Nagrody SDP 2015
cmwp

2016-01-21
Tajemnica adwokacka i dziennikarska - bliźniacze siostry w państwie prawa. Zapraszamy na konferencję - 27.01.2016 r.
cmwp

2016-01-15
Apel CMWP SDP w związku ze zmianami personalnymi w mediach publicznych
cmwp

2016-01-14
Apelujemy o ujawnienie nazwisk dziennikarzy, podsłuchiwanych w związku z aferą taśmową
cmwp

2016-01-12
Prokurator Generalny odpowiada CMWP SDP: - śledztwo w sprawie śmierci Łukasza Masiaka przebiega sprawnie
cmwp

2016-01-04
Apelujemy do ministra Mariusza Błaszczaka ws. doniesień medialnych o inwigilacji dziennikarzy
cmwp

2015-12-30
CMWP SDP w sprawie dziennikarza oskarżonego z art. 212 k.k.
cmwp

2015-12-21
List otwarty CMWP SDP do Ambasadora Federacji Rosyjskiej ws. Wacława Radziwinowicza
cmwp

2015-12-18
Potrzebna pomoc dla dziennikarza PAP
cmwp

2015-12-16
Wojciech Sumliński uniewinniony!
cmwp

2015-12-14
16 grudnia wyrok w procesie Wojciecha Sumlińskiego
cmwp

2015-12-10
Odpowiedź prokuratora generalnego na list otwarty CMWP SDP ws. śledztwa dot. podżegania do zabójstwa dziennikarza Mariusza Łapińskiego
cmwp

2015-12-08
Stanowisko CMWP SDP ws. dziennikarza oskarżonego z art. 226 § 1 k.k.
cmwp

2015-11-30
Piszemy do prokuratora generalnego w związku ze śledztwem ws zabójstwa Łukasza Masiaka
cmwp

2015-11-13
Postępowanie przeciwko Jarosławowi Jakimczykowi umorzone
cmwp

2015-11-09
Proces przeciwko TV Republika odroczony do 7 marca
cmwp

2015-11-06
Stanowisko CMWP SDP ws dziennikarza z Blachowni, oskarżonego z art. 212 k.k.
cmwp

2015-11-05
Zaproszenie dla członków SDP od Fundacji Pamiętamy
cmwp

2015-11-03
Czy było zlecenie na dziennikarza? - CMWP SDP pisze do Andrzeja Seremeta
cmwp

2015-11-02
Proces Wojciecha Sumlińskiego - jedna z ostatnich rozpraw.
cmwp

2015-10-27
Wręczenie nagrody im. Jacka Maziarskiego - 29 października 2015 r.
cmwp

2015-10-23
Marek Palczewski dla CMWP SDP
cmwp

2015-10-22
Spotkanie z przedstawicielką OBWE
cmwp

2015-10-19
Zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Wąsowskim, autorem książki: Szkice o Żołnierzach Wyklętych i współczesnej Polsce
cmwp

2015-10-15
-Sumliński jest niewinny- zeznawał kolejny świadek w procesie Wojciecha Sumlińskiego
cmwp

2015-10-05
Kolejna rozprawa w procesie W. Sumlińskiego
cmwp

2015-09-24
CMWP SDP w sprawie Jarosława Jakimczyka, oskarżonego z art. 212 kk
cmwp

2015-09-17
CMWP SDP wobec zwolnienia Ewy Wanat
cmwp

2015-09-16
Warsztaty dla dziennikarzy ukraińskich w Warszawie
cmwp

2015-09-15
Sprawa Ziętary, debata na Foksal. Relacja
cmwp

2015-09-04
Khadija Ismayilova, dziennikarka w obronie, której występowało CMWP SDP, skazana!
cmwp

2015-08-31
CMWP SDP w sprawie działań władz Świętochłowic
cmwp

2015-08-27
Zapraszamy na dyskusję wokół książki Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa
cmwp

2015-08-26
CMWP SDP w sprawie Orłowa
cmwp

2015-08-25
Mordercy Łukasza Masiaka nie ma na liście Interpolu, prokuratura milczy - felieton Wiktora Świetlika
cmwp

2015-08-05
Stanisław Olsztyn uniewinniony. CMWP SDP monitorowało proces
cmwp

2015-08-03
Zakaz publikacji dla Do Rzeczy. Komentarz CMWP SDP
cmwp

2015-07-28
Wielkopolskie Porozumienie Dziennikarzy także protestuje ws zwolnienia Agaty Ławniczak.
cmwp

2015-07-20
CMWP SDP przeciw zwolnieniu Agaty Ławniczak
cmwp

2015-07-02
Wyoutsorsingowani - zapis z konferencji CMWP SDP i łódzkiego SDP
cmwp

2015-07-01
Proces Wojciecha Sumlińskiego - coraz bliżej rozstrzygnięcia
cmwp

2015-06-30
Stanowisko CMWP SDP ws dziennikarza skazanego z art. 212 k.k.
cmwp

2015-06-25
CMWP SDP wspiera akcję EFJ
cmwp

2015-06-23
Piszemy do Rady Miasta Jastrzębia-Zdrój w sprawie dziennikarza jas.info.pl Grzegorza Kosińskiego
cmwp

2015-06-18
Wyoutsorsingowani - polityka pracownicza TVP w ostatnim czasie. Zapraszamy na konferencję - 24.06.15. Łódź
cmwp

2015-06-17
Książka poświęcona sprawie Jarosława Ziętary. Zachęcamy do lektury.
cmwp

2015-06-16
Analiza HFPC - Niezależność redakcyjna w mediach publicznych - Polecamy
cmwp

2015-06-14
Zabójstwo dziennikarza w Mławie! Piszemy do minister Teresy Piotrowskiej.
cmwp

2015-06-08
Europejskie Igrzyska prezentem dla jednego z najgorszych reżimów w Europie. Relacja z konferencji.
cmwp

2015-06-08
Przyłączamy się do protestu ws wyroku na saudyjskiego blogera
cmwp

2015-05-28
Europejskie Igrzyska prezentem dla najgorszego reżimu w Europie. Konferencja 02.06.15 r.
cmwp

2015-05-28
Proces Wojciecha Sumlińskiego zmierza ku końcowi
cmwp

2015-05-27
Czy zniesienie immunitetu ukróciłoby nadużycia prokuratorskie wobec dziennikarzy ? relacja z debaty CMWP SDP.
cmwp

2015-05-22
Zapraszamy na konferencję pt. Granice prawa w działaniach prokuratury wobec mediów. 27 maja, godz. 11:00
cmwp

2015-05-21
CMWP SDP wobec zawieszenia programu Jana Pospieszalskiego
cmwp

2015-05-20
Proces W. Sumlińskiego. Zeznawał Michał Majewski
cmwp

2015-05-19
Oświadczenie CMWP SDP w sprawie Pawła Mitera
cmwp

2015-05-08
Przesłuchani kolejni świadkowie w procesie W. Sumlińskiego
cmwp

2015-04-24
Jak na nowo nauczyć się rozmawiać ? dyskusja pod patronatem CMWP SDP. Relacja
cmwp

2015-04-23
Postępowanie wobec Natalii Ptak umorzone!
cmwp

2015-04-20
Konfederaci, powstańcy, wyklęci, na rockowo - 21 kwietnia
cmwp

2015-04-17
Między gajem Akademosa a jarmarkiem, czyli o debacie publicznej w polskich mediach - spotkanie pod patronatem CMWP SDP
cmwp

2015-04-17
Kolejna rozprawa w procesie W. Sumlińskiego
cmwp

2015-04-16
Autoryzacja to relikt - relacja z konferencji CMWP SDP
cmwp

2015-04-14
Dla dziennikarzy i nie tylko - spotkanie z Wiktorem Świetlikiem
cmwp

2015-04-10
Zapraszamy na konferencję poświęconą Prawu prasowemu - 15 kwietnia 2015 r.
cmwp

2015-04-10
Proces Wojciecha Sumlińskiego - 09.04.2015 r.
cmwp

2015-04-08
Proces Wojciecha Sumlińskiego - 02.04.2015 r.
cmwp

2015-03-27
Hanna Dobrowolska uniewinniona!
cmwp

2015-03-27
CMWP na spotkaniu ze studentami
cmwp

2015-03-26
CMWP SDP przypomina o sprawie red. Jana Pińskiego
cmwp

2015-03-23
Zapraszamy na 22. spotkanie z cyklu Lektury prof. Hołdy - Sztuka debaty pod red. Marka Kochana
cmwp

2015-03-11
Proces H. Dobrowolskiej. Odtworzono kolejne nagrania
cmwp

2015-03-04
Zeznawał kolejny świadek w procesie W. Sumlińskiego
cmwp

2015-02-23
Kolejna rozprawa w procesie H. Dobrowolskiej
cmwp

2015-02-16
List gończy za Janem Pińskim. CMWP SDP protestuje
cmwp

2015-02-13
Ludobójstwo Polaków w ZSRS - nowe dokumenty. Tomasz Sommer i CMWP SDP zapraszają na konferencję prasową - 16.02.15
cmwp

2015-02-12
Proces W. Sumlińskiego. Zeznawał kolejny świadek
cmwp

2015-02-06
Postępowanie karne za nie umieszczenie w stopce redakcyjnej adresu. CMWP SDP protestuje
cmwp

2015-02-04
Pozew za nagrodzony artykuł. CMWP SDP będzie przyglądać się sprawie
cmwp

2015-02-02
Odbyła się kolejna rozprawa w procesie Hanny Dobrowolskiej
cmwp

2015-01-29
Przepis o autoryzacji nadal straszy dziennikarzy
cmwp

2015-01-19
Zażalenie dziennikarza NiepoprawnegoRadia.pl także oddalone
cmwp

2015-01-15
Proces Hanny Dobrowolskiej - przesłuchano kolejnych świadków
cmwp

2015-01-14
Protestujemy przeciwko dzieleniu przez sąd dziennikarzy na lepszych i gorszych - oświadczenie CMWP SDP.
cmwp

2015-01-12
Stanowisko CMWP SDP w sprawie wyroku sądowego w procesie proliferów - Przemysława Sycza i Jacka Kotuli
cmwp

2015-01-09
CMWP SDP wobec wyrzucenia dziennikarza TV Republika z konferencji WOŚP
cmwp

2015-01-08
Oświadczenie CMWP SDP w związku z atakiem terrorystycznym na redakcję Charlie Hebdo
cmwp

2015-01-07
MSZ do CMWP SDP w sprawie Khadiji Ismailowej
cmwp

2015-01-07
Kolejna rozprawa zatrzymanych w PKW
cmwp

2014-12-19
Ziemkiewicz wygrał proces z Michnikiem
cmwp

2014-12-18
Domagamy się ukarania osób odpowiedzialnych za zatrzymania w PKW
cmwp

2014-12-18
Prezydent zeznawał na procesie Sumlińskiego
cmwp

2014-12-17
Kolejna rozprawa zatrzymanych w PKW
cmwp

2014-12-17
Wizyta studentów dziennikarstwa z Gdańska
cmwp

2014-12-12
Proces Wojciecha Sumlińskiego. Kolejna rozprawa odbędzie się w Pałacu Prezydenckim
cmwp

2014-12-12
CMWP SDP na rozprawie dziennikarki z Wielunia
cmwp

2014-12-10
Pod wpływem apelu CMWP SDP Europejska Federacja Dziennikarzy (EFJ) rozpoczęła akcję w obronie Khadiji Ismaylovej
cmwp

2014-12-09
Apel CMWP SDP do Grzegorza Schetyny w sprawie aresztowania azerskiej dziennikarki
cmwp

2014-12-08
Stanowisko CMWP SDP wobec braku zgody sądu na bezpośrednie relacjonowanie procesu przez media
cmwp

2014-12-05
Gzell i Pawlicki uniewinnieni
cmwp

2014-12-05
Wyrok w sprawie Michnik vs Ziemkiewicz 19 grudnia
cmwp

2014-12-04
CMWP SDP w mediach polonijnych o wolności słowa w Polsce
cmwp

2014-12-04
Protest członków Stowarzyszenia Wolnego Słowa z Koła Szczecin dot. zatrzymania dziennikarzy w dn. 20 XI br.
cmwp

2014-12-03
CMWP SDP na procesie zatrzymanej dziennikarki
cmwp

2014-12-02
Po interwencji CMWP SDP RPO zajął się sprawą zatrzymanych dziennikarzy!
cmwp

2014-11-27
CMWP SDP na posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. obrony wolności słowa
cmwp

2014-11-26
CMWP SDP na procesie zatrzymanych w PKW
cmwp

2014-11-21
CMWP SDP zaniepokojone zatrzymaniem dziennikarzy przez policję
cmwp

2014-11-21
Sędzia Trybunału Stanu Piotr Ł.J. Andrzejewski o zatrzymanych dziennikarzach i PKW - analiza dla CMWP SDP
cmwp

2014-11-20
Pokaz filmu Wolny Strzelec (Nightcrawler) - komentarze
cmwp

2014-11-13
Zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Wolny Strzelec (Nightcrawler) - 18.11.2014
cmwp

2014-11-07
CMWP SDP oburzone wyrzuceniem dziennikarza z prezentacji komitetu honorowego Jacka Karnowskiego
cmwp

2014-11-05
Wizyta birmańskich dziennikarzy w Domu Dziennikarza
cmwp

2014-11-04
Prezydent Komorowski będzie zeznawał w procesie Wojciecha Sumlińskiego
cmwp

2014-10-29
Apelujemy do Rafała Grupińskiego w sprawie zachowania Stefana Niesiołowskiego wobec dziennikarzy
cmwp

2014-10-29
Po debacie CMWP SDP, MSZ zwrócił się o wyjaśnienia w sprawie TVP Polonia
cmwp

2014-10-27
Krzysztof Skowroński ponownie prezesem. SDP wybrał nowe władze
cmwp

2014-10-24
Wyrazy współczucia od CMWP SDP dla bliskich tragicznie zmarłych dziennikarzy
cmwp

2014-10-23
Super Express przegrał proces z Michałem Tuskiem
cmwp

2014-10-23
TVP Polonia jest potrzebna - relacja z debaty CMWP SDP
cmwp

2014-10-17
Co dalej z TVP Polonia? - zapraszamy na konferencję poświęconą przyszłości stacji - 22.10.2014 r. godz. 12:00.
cmwp

2014-10-16
Za tydzień ogłoszenie wyroku ws Michał Tusk vs Super Express. CMWP na rozprawie
cmwp

2014-10-14
O Wyznaniach Hieny bez pudru - debata
cmwp

2014-10-09
Wyznania hieny - zapraszamy na dyskusję poświęconą prasie bulwarowej - 14.10.2014, godz. 12:00
cmwp

2014-10-09
Piszemy do prezesa Radia Olsztyn w sprawie red. Adama Sochy
cmwp

2014-10-03
Zaproszenie na śniadanie prasowe ws. publikacji pt. Media w okresie wyborczym. Przewodnik dla dziennikarzy. 6 października 2014 r.
cmwp

2014-09-17
Zapraszamy na jutrzejszą konferencję pt. Prawne aspekty wykonywania zawodu dziennikarza na przykładzie tajemnicy dziennikarskiej i konsekwencji zniesławienia
cmwp

2014-09-15
CMWP na spotkaniu z dziennikarzami z Białorusi i Ukrainy
cmwp

2014-09-12
Stanowisko CMWP SDP w sprawie red. Gęsiny Torresa
cmwp

2014-09-10
Prezydent się nie stawił. Proces Sumlińskiego odroczony.
cmwp

2014-07-30
Proces Wojciecha Sumlińskiego. Komorowski wezwany na świadka
cmwp

2014-07-29
CMWP SDP bada sprawę przeszukania mieszkania redaktora naczelnego lokalnego portalu
cmwp

2014-06-30
Zapraszamy na debatę Dziennikarz i podsłuchy, organizowaną przez Helsińską Fundację Praw Człowieka - 1 lipca, godz. 17:00.
cmwp

2014-06-27
CMWP na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka
cmwp

2014-06-24
CMWP na spotkaniu z białoruskimi dziennikarzami
cmwp

2014-06-20
CMWP domaga się zbadania czy funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień
cmwp

2014-06-18
CMWP zaniepokojone wkroczeniem ABW do redakcji Wprost
cmwp

2014-06-06
CMWP SDP na spotkaniu ze studentami Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie
cmwp

2014-06-04
Proces Wojciecha Sumlińskiego - 26.05.2014 r.
cmwp

2014-06-03
Co zrobić z PAP - opinia Roberta Bogdańskiego, doradcy CMWP i szefa Fundacji Nowe Media
cmwp

2014-05-16
Relacja z procesu Wojciecha Sumlińskiego - 12.05.2014 r.
cmwp

2014-05-07
Korespondent to nie zawód na wymarciu, ale ewoluujący. Relacja z konferencji CMWP
cmwp

2014-04-29
Czy korespondent to zawód wymierający? Zapraszamy na konferencję - 06.05.2014
cmwp

2014-04-17
Proces Wojciecha Sumlińskiego - rozprawa 16.04.2014
cmwp

2014-04-14
CMWP SDP wyróżnione w XXI edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu!
cmwp

2014-04-09
Zapraszamy na konferencję Obserwatorium Wolności Mediów. Wirtualne media - realne problemy, Lublin - 15.04.2014 r.
cmwp

2014-03-31
Zbiórka publiczna pieniędzy dla dziennikarzy - Cezarego Gmyza, Pawła Lisickiego oraz Tomasza Wróblewskiego.
cmwp

2014-03-25
Cenckiewicz zaprzecza zeznaniom Tobiasza. Proces Wojciecha Sumlińskiego - rozprawa 24.03.2014
cmwp

2014-03-24
Paweł Miter zwolniony z aresztu m.in. po interwencji CMWP SDP
cmwp

2014-03-24
CMWP SDP na spotkaniu z dziennikarzami lokalnymi w Białej Podlaskiej.
cmwp

2014-03-20
Apelujemy do Prokuratora Generalnego w Zielonej Górze ws. Pawła Mitera.
cmwp

2014-03-19
CMWP SDP na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa.
cmwp

2014-03-18
Jak zostać gangsterem - felieton Wiktora Świetlika.
cmwp

2014-03-14
Relacja z procesu Wojciecha Sumlińskiego - 12.03.2014 r.
cmwp

2014-02-27
Prowokacja dziennikarska - balansowanie na granicy prawa. Wykład otwarty Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce HFPC i Zakładu Praw Człowieka WPiA UW. 06.03.2014 r.
cmwp

2014-02-20
SDP ogłasza zbiórkę publiczną pieniędzy na rzecz ukraińskich dziennikarzy.
cmwp

2014-02-14
Relacja z procesu Wojciech Sumlińskiego - 12.02.2014.
cmwp

2014-02-13
Matkowski wygrał proces z Super Expressem. CMWP na rozprawie.
cmwp

2014-02-11
CMWP SDP zaniepokojone naciskami polityka na dziennikarkę - stanowisko.
cmwp

2014-01-30
Dostęp do informacji publicznej zagrożony! - relacja i materiały z konferencji CMWP SDP i ISP PAN.
cmwp

2014-01-30
Ekspertyza prawna - odpowiedź CMWP SDP w sprawie pisma dyrektora TAI do Rady Programowej TV
cmwp

2014-01-27
Informacja publiczna, ale czy na pewno dostępna? - zapraszamy na konferencję CMWP SDP, 29 stycznia 2012, godz. 13:00.
cmwp

2014-01-27
Zapraszmy na wręczenie nagród SDP 2013. 30 stycznia, godz. 17:00.
cmwp

2014-01-24
Maciej Kuciel nie zapłaci grzywny. Wyrok uchylony.
cmwp

2014-01-24
Relacja z procesu Wojciecha Sumlińskiego - 22.01.2014 r.
cmwp

2014-01-21
Apel Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w sprawie wydarzeń na Ukrainie.
cmwp

2014-01-10
Kolejna relacja z procesu Wojciecha Sumlińskiego - 08.01.2014.
cmwp

2013-12-20
Relacja z procesu Wojciecha Sumlińskiego - 19.12.2013 r.
cmwp

2013-12-17
Sytuacja Rostysława Szaposznikowa.
cmwp

2013-12-13
Aresztowania dziennikarzy na Euromajdanie! Rostyslav Shaposhnikov opowie o losie kolegów. Zapraszamy na konferencję - 13.12.13
cmwp

2013-12-12
Relacja z procesu Wojciecha Sumlińskiego - 11.12.13.
cmwp

2013-12-10
Konferencja z udziełem CMWP SDP w Lublinie - 11.12.2013. Zapraszamy!
cmwp

2013-12-10
Jeszcze o artykule 38. Komentarz Elżbiety Królikowskiej-Avis do konferecnji Dziennikarz nie moze być sam!
cmwp

2013-12-05
Dziennikarz nie może być sam! - relacja z konferencji CMWP.
cmwp

2013-11-29
Dziennikarz nie może być sam! Zapraszamy na konferencję - 05.12.2013, godz. 12:00.
cmwp

2013-11-29
Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka zaprasza na wykład otwarty.
cmwp

2013-11-27
Dziennikarze Kuriera Słupeckiego uniewinnieni.
cmwp

2013-11-21
Michnik przegrał proces z Ziemkiewiczem. CMWP na ogłoszeniu wyroku.
cmwp

2013-11-20
Spotkanie z młodymi Litwinami.
cmwp

2013-11-19
Wizyta polonijnych dziennikarzy ze Wschodu.
cmwp

2013-11-19
Obserwujemy proces red. Piotra Paszkowskiego.
cmwp

2013-10-29
Odbyła się kolejna rozprawa w procesie Wojciecha Sumlińskiego.
cmwp

2013-10-22
Złota Ryba dla Świetlika
cmwp

2013-10-21
Dorota Kania wygrała z Aleksandrą Dochnal. CMWP na procesie.
cmwp

2013-10-16
CMWP SDP na procesie dziennikarza Debaty
cmwp

2013-10-11
CMWP SDP na procesie dziennikarza oskarżonego z art. 212 kk.
cmwp

2013-10-03
CMWP na konferencji poświęconej obywatelskiemu monitoringowi sądów.
cmwp

2013-10-02
Wyjaśnienie CMWP SDP.
cmwp

2013-09-27
Wizyta przedstawicieli azerskiej organizacji pozarządowej.
cmwp

2013-09-26
Kolejne odroczenie procesu Wojciecha Sumlińskiego.
cmwp

2013-09-03
Maciej Kuciel skazany!
cmwp

2013-08-28
Kolejna rozprawa w procesie Macieja Kuciela.
cmwp

2013-08-26
Piszemy do Ambasadora Egiptu w Polsce w sprawie zatrzymania w Egipcie polskiego dziennikarza.
cmwp

2013-08-23
Zachęcamy kolegów dziennikarzy do zainteresowania się sprawą red. Piotra Paszkowskiego.
cmwp

2013-08-21
Piszemy do prezesa TVP w sprawie testów kompetencji pracowników stacji.
cmwp

2013-08-02
Stanowisko CMWP SDP
w sprawie gróźb wobec dziennikarza portalu Kurierpieninski.pl.

cmwp

2013-07-25
Młodzi Białorusini z wizytą w CMWP SDP.
cmwp

2013-07-02
Ekspertyza mec. Piotra Ł.J. Andrzejewskiego dla CMWP SDP.
cmwp

2013-06-26
Proces W. Sumlińskiego - kolejne odroczenie.
cmwp

2013-06-19
Kolejna rozprawa w procesie Wojciecha Sumlińskiego odroczona.
cmwp

2013-06-13
Dorota Kania skazana za zniesławienie Janusza Kaczmarka. CMWP SDP na rozprawie.
cmwp

2013-06-12
CMWP SDP na procesie Macieja Kuciela.
cmwp

2013-06-03
Zapraszamy - Wykład otwarty: Billingi kontrolowane. Obywatel-dziennikarz w sporze z CBA - 5 czerwca 2013 r.
cmwp

2013-05-29
Proces W. Sumlińskiego - kolejna rozprawa.
cmwp

2013-05-23
Wojciech Reszczyński wygrał proces z radiową Trójką.
cmwp

2013-05-22
Odbyła się kolejna rozprawa w procesie Wojciech Sumlińskiego.
cmwp

2013-05-16
Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego
zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową.

cmwp

2013-05-15
Relacja z debaty Nie tylko artykuł 212.
cmwp

2013-05-13
CMWP SDP i SWPS zapraszają na konferencję Nie tylko artykuł 212, która odbędzie się we wtorek 14 maja, o godz. 11:00, na Foksal 3/5.
cmwp

2013-05-13
Relacja z dzisiejszej konferencji prasowej poświęconej sprawie Andreja Żukowca.
cmwp

2013-05-10
Zapraszamy na konferencję prasową: Andrej Żukowiec - pierwszy białoruski więzień polityczny w Polsce? - 13 maja br. godz. 10:00.
cmwp

2013-05-09
Publikujemy nasze stanowisko dotyczące postępowania przeciwko Tomaszowi Szymborskiemu.
cmwp

2013-05-06
Zapraszamy na konferencję: Wolność słowa w praktyce polskiej demokracji. Środa 8 maja, godz. 16:00, siedziba SWS.
cmwp

2013-04-16
CMWP na procesie Wojciecha Sumlińskiego. Dzisiejsza rozprawa odroczona.
cmwp

2013-04-16
CMWP SDP obserwowało posiedzenie sądu ws. WOŚP vs bloger Rybitzky.
cmwp

2013-04-15
CMWP SDP popiera akcję zbierania podpisów pod petycją o uwolninenie szwedzkiego dziennikarza więzionego w Erytrei.
cmwp

2013-03-22
Tajemnica niechroniona! - relacja z konferecji CMWP SDP o tajemnicy dziennikarskiej.
cmwp

2013-03-18
Piszemy do RPO w sprawie wydania przez sąd zakazu korzystania przez Fratria sp. z o.o. z oznaczenia W Sieci, które to jest tytułem wydawanego przez nią czasopisma.
cmwp

2013-03-15
Zapraszamy na dyskusję poświęconą tajemnicy dziennikarskiej - 20 marca 2013, godz. 14:00, Dom Dziennikarza.
cmwp

2013-03-13
Wyrok na wSieci, czyli wolny rynek mediów po polsku - Relacja
cmwp

2013-03-08
Zapraszamy na konferencję ws. wydania przez sąd zakazu używania nazwy przez tygodnik wSieci - 13 marca 2013, godz. 12:00.
cmwp

2013-03-08
Publikujemy analizę CMWP SDP dotyczącą sądowego zakazu publikacji dotyczącego sfery prywatnej osoby publicznej w świetle standardów swobody wypowiedzi.
cmwp

2013-03-06
Wizyta dziennikarzy kirgiskich.
cmwp

2013-01-28
CMWP na procesie Wojciecha Sumlińskiego. Dzisiejsza rozprawa odroczona.
cmwp

2013-01-25
Stanowisko CMWP SDP w sprawie zakazu publikacji reportażu dot. Szkoły im. św. Jana de La Salle w Gdańsku.
cmwp

2013-01-18
CMWP SDP żegna Prof. Michała Kuleszę.
cmwp

2012-12-19
Oświadczenie CMWP SDP w sprawie rozstrzygania sporów publicystycznych przed sądami.
cmwp

2012-12-17
CMWP na procesie Wojciecha Sumlińskiego.
cmwp

2012-12-17
Zapraszamy na uroczystość wręczenia Nagród SDP 2012.
cmwp

2012-12-10
Piszemy do Juliusza Brauna w sprawie red. Agnieszki Romaszewskiej.
cmwp

2012-12-06
Debata Co wolno wydawcy, a co redakcji, na przykładzie >>Rzeczpospolitej<<. Relacja.
cmwp

2012-12-03
Proces Wojciecha Sumlińskiego
cmwp

2012-11-30
Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny poświęcony relacjom na linii redakcja - wydawca, na przykładzie Rzeczpospolitej. Środa 5 grudnia 2012 r.
cmwp

2012-11-27
Oświadczenie CMWP SDP w sprawie skandalicznej wypowiedzi Grzegorza Brauna.
cmwp

2012-11-21
CMWP SDP gościło delegację egipskich polityków i parlamentarzystów.
cmwp

2012-11-13
Konsulat Genaralny RP w Manchsterze odpowiada na nasz list do MSZ w sprawie zatrzymania red. Roberta Rewińskiego.
cmwp

2012-11-06
Oświadczenie CMWP SDP w sprawie braku solidarności zawodowej wobec zwolnień Cezarego Gmyza, Bartosza Marczuka, Mariusza Staniszewskiego i Tomasza Wróblewskiego.
cmwp

2012-11-05
CMWP SDP na sprawie Wojciecha Sumlińskiego.
cmwp

2012-10-17
Konferencja - Mowa nienawiści w sieci. Jak z nią walczyć? 29 października, godz. 18:30.
cmwp

2012-10-11
Realcja z wczorajszej debaty CMWP SDP, poświęconej relacjom państwo-media po sprawie Amber Gold i pochodnych.
cmwp

2012-10-10
Konferencja SDP poświęcona mediom na Ukrainie - 15.10.2012 r. Zapraszamy.
cmwp

2012-10-03
Zapraszamy na konferencję CMWP SDP w dniu 10 października br.
cmwp

2012-10-01
Wizyta dziennikarzy z Azji Środkowej w CMWP SDP.
cmwp

2012-09-28
Spotkanie z sekretarz ds. politycznych Ambasady USA w Warszawie.
cmwp

2012-09-25
CMWP SDP na spotkaniu z profesorami z Instytutu Informacji i Komunikacji z Maroko
cmwp

2012-09-19
XIV edycja wyróżnień Raportu CSR.
cmwp

2012-09-17
Oświadczenie CMWP SDP w związku z działaniami instytucji państwowych wobec mediów piszących o aferze Amber Gold.
cmwp

2012-09-12
Trwa konkurs o Nagrody SDP 2012.
cmwp

2012-09-03
Spotkanie z palestyńskimi dziennikarzami.
cmwp

2012-08-31
Proces Wojciecha Sumlińskiego cd.
cmwp

2012-08-30
CMWP SDP gościło laureatów specjalnego konkursu Stop Cenzurze 2011 z Ukrainy
cmwp

2012-08-22
CMWP SDP na sprawie Wojciecha Sumlińskiego.
cmwp

2012-08-02
CMWP SDP interweniuje w sprawie dziennikarza Radia Wrocław red. Leszka Kopcia.
cmwp

2012-08-02
Prawo prasowe - CMWP SDP na posiedzeniu komisji senackich.
cmwp

2012-08-01
Piszemy do Komendanta Głównego Policji w sprawie ataków na dziennikarza Roberta Bagińskiego.
cmwp

2012-07-20
Gowin w rozmowie z CMWP SDP zadeklarował gotowość zmian w art. 212 k.k.
cmwp

2012-07-19
Sprostowanie - dzięki naszej interwencji lepiej.
cmwp

2012-07-06
CMWP SDP na rozprawie w Sokołowie Podlaskim.
cmwp

2012-06-29
CMWP SDP na konferencji Odpowiedzialny biznes - odpowiedzialna promocja? Jak informować w mediach o aktywności CSR?
cmwp

2012-06-27
Andrzej Stankiewicz wygrał proces ze Zbigniewem Ziobrą. CMWP SDP w roli obserwatora.
cmwp

2012-06-26
Zapraszamy na debatę Odpowiedzialny biznes - odpowiedzialna promocja? Jak informować w mediach o aktywności CSR?
cmwp

2012-06-25
Odpowiedź na apel CMWP SDP - Prezydent rozpatrzył sprawę Jachowicza.
cmwp

2012-06-25
CMWP SDP pisze do prezes Warty Poznań w sprawie zachowania ochroniarzy wobec dziennikarza.
cmwp

2012-06-20
Polecamy artykuł Igora Janke poświęcony problemom prasy lokalnej, a także działalności CMWP SDP.
cmwp

2012-06-15
Rusza IV edycja Konkursu o Tytuł Pracodawca Godny Zaufania. CMWP wchodzi w skład Kapituły Rankingu.
cmwp

2012-06-15
CMWP SDP na procesie Wojciecha Sumlińskiego.
cmwp

2012-06-13
CMWP SDP obserwowało kolejną rozprawę w procesie Andrzeja Stankiewicza.
cmwp

2012-06-13
Uniewinniający wyrok w sprawie dziennikarza, któremu pomagało CMWP SDP.
cmwp

2012-06-01
Piszemy do Komendanta Głównego Policji z prośbą o interwencję w sprawie napadów na dziennikarzy Superstacji.
cmwp

2012-05-31
Relacja z dzisiejszej konferencji poświęconej problemom dziennikarstwa śledczego.
cmwp

2012-05-30
Apel do prezydenta i premiera! Po raz kolejny CMWP SDP interweniuje w sprawie art. 212 Kodeksu karnego.
cmwp

2012-05-28
CMWP SDP pisze do dyrektor Nyskiego Centrum Kultury w sprawie ograniczania wolności mediów.
cmwp

2012-05-24
Zapraszamy na konferencję poświęconą dziennikarstwu śledczemu, którą organizujemy z Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej. SWPS, 31 maja br.
cmwp

2012-05-23
Kolejna rozprawa w procesie Wojciecha Sumlińskiego odroczona.
cmwp

2012-05-17
Zapraszamy na jutrzejsze seminarium eksperckie poświęcone problemowi obecności migrantów w polskich mediach i polskiej sferze publicznej.
cmwp

2012-05-14
Poseł atakuje dziennikarkę! Apel CMWP SDP w sprawie zachowania Stefana Niesiołowskiego wobec Ewy Stankiewicz.
cmwp

2012-05-10
Wizyta przedstawicieli egipskich organizacji pozarządowych.
cmwp

2012-05-09
O mediach regionalnych na konferencji SDP w Krakowie - relacja + raport CMWP SDP.
cmwp

2012-05-07
Zamieszczamy apel polskich mediów przeciwko skandalicznej zmianie prawa prasowego!
cmwp

2012-04-28
07 maja zapraszamy do Krakowa na konferencję, na której odbędzie się prezentacja raportu przygotowanego przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP - Koniec Prasy Regionalnej?
cmwp

2012-04-27
Echa konferencji S.O.S. polskie media - zapis, relacje.
cmwp

2012-04-26
Wiktor Świetlik w rozmowie dla portalu Wpolityce.pl zaprasza na dzisiejszą konferencje poświęconą problemom mediów.
cmwp

2012-04-23
Zapraszamy na konferencję poświęconą problemom polskich mediów! 26 kwietnia (czwartek), w godz. 10:30-15:00, Dom Dziennikarza.
cmwp

2012-03-30
Publikujemy apel o pomoc dla ciężko chorego dziennikarza Polskiego Radia Łódź.
cmwp

2012-03-28
Oświadczenie CMWP SDP w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo prasowe (druk senacki nr 63).
cmwp

2012-03-23
Kolejna debata poświęcona porozumieniu ACTA.
cmwp

2012-03-22
Konferencja prasowa kazachskich dziennikarzy opozycyjnych.
cmwp

2012-03-15
Media a przedsiębiorcy - CMWP SDP na konferencji organizowanej przez KIG i Program Przedsiębiorstwo Fair Play.
cmwp

2012-03-12
CMWP SDP uczestniczyło w debacie poświęconej wolności słowa w mediach lokalnych, m.in. na zaproszenie mediów, którym pomagaliśmy.
cmwp

2012-03-08
Zapraszamy na konferencję poświęconą problemowi wolności słowa w mediach lokalnych. Olsztyn, 9 marca (piątek), godz. 18:00.
cmwp

2012-03-06
Jarosław Gowin odpowiada na list otwarty CMWP w sprawie art. 212 k.k.
cmwp

2012-03-02
CMWP obserwowało kolejną rozprawę w procesie Wojciecha Sumlińskiego.
cmwp

2012-02-15
Instytucje kontra obywatele? Spór o ACTA ? pierwsze wnioski. Relacja z debaty.
cmwp

2012-02-09
Instytucje kontra obywatele? Spór o ACTA - pierwsze wnioski. CMWP zaprasza na konferencję. Wtorek 14 lutego 2012 r., Dom Dziennikarza.
cmwp

2012-02-09
Koronny argument przeciwko art. 212 kk?! List otwarty CMWP do Ministra Sprawiedliwości w sprawie dziennikarki Doroty Kani.
cmwp

2012-01-25
List CMWP do Jarosława Gowina z prośbą o objęcie nadzorem administracyjnym procesu karnego z art. 212 kk, toczącego się przeciwko dziennikarzowi Michałowi Tabace.
cmwp

2012-01-24
Oświadczenie CMWP w sprawie porozumienia ACTA.
cmwp

2012-01-11
Kto kogo powinien kontrolować? - relacja z debaty.
cmwp

2012-01-05
Kto kogo powinien kontrolować?
Zapraszamy na konferencję CMWP poświęconą problemowi relacji mediów z organami ścigania! 11 stycznia godz. 12:00.

cmwp

2011-12-10
CMWP i SDP apelują do Jarosława Gowina o zniesienie art. 212 kk.
cmwp

2011-12-01
Dowiedz się, kto wytacza procesy z art. 212 k.k.!
cmwp

2011-10-18
Publikujemy apel publicystów Rzeczpospolitej w obronie Pawła Lisickiego.
cmwp

2011-10-14
Piszemy do Marszałka RP w sprawie wypowiedzi Stefana Niesiołowskiego w programie Kropka nad i.
cmwp

2011-09-27
CMWP i SDP zapraszają na debatę poświęconą przyszłości dziennikarstwa. 30 września (piątek), godz. 12:00, Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5, sala B.
cmwp

2011-09-26
CMWP i SDP apelują do pracowników administracji publicznej o niekorzystanie z możliwości ograniczania dostępu do informcji publicznej, którą daje im nowelizacja ustawy o dip.
cmwp

2011-09-02
W dniach 05-09 września biuro CMWP będzie zamknięte, gdyż w tym terminie prowadzimy warsztaty dla młodych polskich i białoruskich dziennikarzy na Mazurach.
cmwp

2011-07-25
Po interwencji CMWP w sprawie Doroty Kani Rzecznik Praw Obywatelskich zapowiedział zbadanie sprawy.
cmwp

2011-07-22
Zapraszamy na Mazury! - warsztaty dla młodych dziennikarzy i kandydatów na dziennikarzy z Białorusi i Polski.
cmwp

2011-07-15
Zamieszczamy list otwarty do prezesa TVP Juliusza Brauna w sprawie Krzysztofa Koehlera.
cmwp

2011-07-13
Sąd: ułaskawić Jachowicza!
cmwp

2011-07-12
Dziś rozprawa Jerzego Jachowicza. Zachęcamy do udziału w niej wszystkich zainteresowanych!
cmwp

2011-06-28
Śledztwo w sprawie zaginięcia Jarosława Ziętary będzie prowadzić Prokuratura Apelacyjna w Krakowie.
cmwp

2011-06-13
Kara dla Poczobuta, będzie karą dla Polski, a niezależne media białoruskie potrzebują pieniędzy. To główne wnioski płynące z dzisiejszej konferencji CMWP SDP, poświęconej wolności mediów na Białorusi.
cmwp

2011-06-13
Art. 212 k.k. znowu uderza w dziennikarzy! List CMWP SDP do Ireny Lipowicz w sprawie Doroty Kani.
cmwp

2011-06-10
Zapraszamy na panel dyskusyjny, poświęcony wolności słowa na Białorusi, podsumowujący Projekt Edukacja dla dziennikarzy białoruskich w zakresie dziennikarstwa obywatelskiego i internetowego. 13 czerwca 2011 r., sala B, Dom Dziennikarza przy Foksal 3/5.
cmwp

2011-05-28
List solidarnośc z Andrzejem Poczobutem redaktorów naczelnych polskich mediów.
cmwp

2011-05-27
Zamieszczamy list otwarty CMWP do redaktor naczelnej Naszego Dziennika z apelem o zaprzestanie wywierania nacisków na prokuraturę, by ta ścigała dziennikarzy.

cmwp

2011-05-24
Marek Markiewicz o przeprosinach wiceprezesów spółki wydającej Rzeczpospolitą: Nie mieszajmy prawa handlowego z wolnością mediów.
cmwp

2011-05-23
Zapraszamy na spotkanie robocze na temat art. 212 k.k., które odbędzie się w piątek 27 maja 2011 r. o godz. 12:00 w siedzibie SDP na ul. Foksal 3/5. Jest ono organizowane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka i Stowarzyszenie Gazet Lokalnych.
cmwp

2011-05-18
Sprawa Ziętary trafiła do Sejmu.
cmwp

2011-04-30
Premier Donald Tusk odpowiedział na apel redaktorów naczelnych największych polskich gazet w sprawie Jarosława Ziętary.
cmwp

2011-04-29
Apel redaktorów naczelnych do premiera i prokuratora generalnego RP w sprawie Jarosława Ziętary
cmwp

2011-04-19
CMWP wystosowało list do Hanny Gronkiewicz-Waltz w sprawie poturbowania dziennikarza Michała Stróżyka.
cmwp

2011-04-14
CMWP popiera Apel Gazety Wyborczej do władz Białorusi o uwolnienie Andrzeja Poczobuta. Publikujemy jego tekst. Można się pod nim podpisywać w internecie pod adresem www.wyborcza.pl/poczobut
cmwp

2011-04-13
Krótki opis naszej debaty o relacjach polsko-żydowskich w polskich mediach z dn. 12 kwietnia autorstwa Pawła Lutego oraz specjalne oświadczenie Przewodniczącego Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.
cmwp

2011-04-07
Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny, poświęcony relacjom polsko-żydowskim w polskich mediach, który odbędzie się 12 kwietnia, od godz. 12:00 w Domu Dziennikarza przy Foksal 3/5. Współorganizatorem debaty jest Instytut Jagielloński.
cmwp

2011-04-05
Będzie dostęp do tajnych akt w sprawie Jarosława Ziętary. Apelował o to Komitet Społeczny Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary. CMWP wspierało tę inicjatywę.
cmwp

2011-03-29
Dziękujemy AM Art-Media.
cmwp

2011-03-28
Dzisiaj CMWP organizowało konferencję poświęconą sprawie Jarosława Ziętary. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem ze strony mediów i polityków. Uczestnicy podpisali się pod apelami do premiera oraz prokuratora generalnego. List w tej sprawie skierował również przewodniczący PE Jerzy Buzek.
cmwp

2011-03-23
Serdecznie zapraszamy na konferencję poświęconą sprawie zamordowanego dziennikarza Jarosława Ziętary! Odbędzie się ona 28 marca, o godz. 12 w Domu Dziennikarza na Foksal 3/5.
cmwp

2011-03-21
CMWP apeluje do środowiska dziennikarskiego o nierozstrzyganie sporów publicystycznych przed sądami!
cmwp

2011-03-14
CMWP wystosowało list do przewodniczącego KRRiT w sprawie Pawła Mitera.
cmwp

2011-03-03
Pomoc CMWP okazała się skuteczna. Dziennikarz Panoramy Powiatu Brzeskiego został uniewinniony od zarzutów o zniesławienie!
cmwp

2011-02-15
Kolejne zatrzymanie polskiego dziennikarza. Andrzej Poczobut spędzi w areszcie 15 dni. CMWP protestuje!
cmwp

2011-02-09
CMWP protestuje przeciwko zatrzymaniu w Rosji dziennikarzy Naszego Dziennika: Piotra Falkowskiego i Marka Borawskiego!
cmwp

2011-02-08
Prezentujemy relację z części teoretycznej Projektu Edukacja dla dziennikarzy białoruskich w zakresie dziennikarstwa obywatelskiego i internetowego. Wykłady odbywały się w dniach 1-5 luty 2011 r. w siedzibie SDP.
cmwp

2011-01-26
SDP rozpoczęło realizację Projektu Edukacja dla dziennikarzy białoruskich w zakresie dziennikarstwa obywatelskiego i internetowego. Zakończona została rekrutacja uczestników.
cmwp

2011-01-25
CMWP podjęło dziś działania w sprawie gróźb karalnych wobec dziennikarza z Grodkowa na Opolszczyźnie.
cmwp

2011-01-21
Na dziejszym posiedzeniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przyjęte zostały dwa stanowiska (w sprawie represjonowanych dziennikarzy białoruskich i prawa prasowego) oraz uchwała w sprawie mediów publicznych.
cmwp

2011-01-10
W ostatnich dniach na adres mailowy CMWP wpłynęło wiele e-maili z protestami przeciwko zdjęciu z anteny TVP programu Warto rozmawiać.
cmwp

2011-01-04
CMWP SDP oraz Związek na rzecz Demokracji w Białorusi zapraszają na konferencję prasową działaczy białoruskiej opozycji, która odbędzie się 5 stycznia 2011 r., o godz. 12.00 w sali B Centrum Prasowego na Foksal 3/5.
cmwp

2010-12-22
CMWP i SDP żądają, w liście do prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, wypuszczenia aresztowanych oraz przestrzegania praw człowieka.
cmwp

2010-12-17
Zapis z debaty Czy Polska stanie się krajem bez opozycyjnego dziennikarstwa? - polityczni.pl
cmwp

2010-12-16
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zwraca się z uprzejmą prośbą o podpisywanie się pod apelem Telewizji Biełsat.
cmwp

2010-12-10
CMWP było dziś współgospodarzem gali z okazji trzeciej rocznicy powstania Biełsat TV. Z tej okazji odbył się panel dyskusyjny oraz uroczystość wręczenia statuetek Przyjaciel Biełsatu.
cmwp

2010-11-26
Czy Polska stanie się krajem bez opozycyjnego dziennikarstwa?
Zapraszamy na kolejną konferencję organizowaną przez CMWP. Tym razem debata będzie poświęcona problemom dziennikarzy opozycyjnych. Odbędzie się w środę 01 grudnia 2010 r. w godz. 12-13:30, w Domu Dziennikarza na Foksal 3/5, sala A.

cmwp

2010-11-22
Piszemy do szefa MSWiA Jerzego Millera, w sprawie znajdującego się na stronach MSWiA raportu Monitorowanie treści rasistowskich, ksenofobicznych i antysemickich w polskiej prasie.
cmwp

2010-11-19
Grupa afgańskich dziennikarzy odwiedziła wczoraj siedzibę SDP i spotkała się z dyrektorem CMWP Wiktorem Świetlikiem.
cmwp

2010-11-17
Apel parlamentarzystów do Prokuratora Generalnego w sprawie Jarosława Ziętary trafił do kosza.

cmwp

2010-11-02
Czy przeprosiny mogą niszczyć media?
Serdecznie zapraszamy na konferencję organizowaną przez nas w czwartek 04 listopada 2010 r. w Domu Dziennikarza na Foksal 3/5, sala A, w godzinach 11:00-12:00.

cmwp

2010-10-18
Dwudziestu wielkopolskich przedstawicieli Sejmu, Senatu i Parlamentu
Europejskiego z różnych ugrupowań politycznych wystosowało do Prokuratora
Generalnego, Andrzeja Seremeta apele w sprawie przekazania śledztwa
dotyczącego zabójstwa Jarosława Ziętary do prokuratury spoza Wielkopolski.

cmwp

2010-10-14
Rzecznik Praw Obywatelskich odpowiada na list otwarty CMWP i SDP w sprawie inwigilacji dziennikarzy
cmwp

2010-10-08
Dziennikarze po raz kolejny inwigilowani! Po publikacji Gazety Wyborczej CMWP i SDP wystosowały list otwarty z prośbą o interwencję do Rzecznika Praw Obywatelskich.
cmwp

2010-10-06
Bronimy fundacji Nowoczesna Polska
cmwp

2010-10-02
CMWP miało rację. Burmistrz nie może zakazać urzędnikom kontaktu z mediami.
cmwp

2010-09-30
Fundacja Nowe Media oraz Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zapraszają na sesję dyskusyjną, poświęconą roli mediów w sprawie krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Debata rozpocznie się 7 października o godz. 10:30 w sali A Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5.
cmwp

2010-09-28
List otwarty CMWP i SDP w sprawie sytuacji dziennikarzy, skierowany do Donalda Tuska. Jest on odpowiedzią na wypowiedź premiera we wczorajszym odcinku programu Tomasz Lis na żywo, dotyczącą dziennikarzy
cmwp

2010-09-08
Stefan Bratkowski odpowiada CMWP w sprawie Janiny Jankowskiej
cmwp

2010-08-18
CMWP i SDP zaapelowały do Bronisława Komorowskiego, aby nie podpisywał zmian do ustawy o ochronie informacji niejawnych, uchwalonych przez Sejm 05.08.2010 r.
cmwp

2010-08-13
Otrzymaliśmy odpowiedź Prokuratury Generalnej na list otwarty CMWP i SDP w sprawie Leszka Kraskowskiego z 13 lipca 2010 r.
cmwp

2010-07-20
Apelujemy do Ministra Spraw Zagranicznych o interwencję w sprawie dziennikarzy - Marii Kruczkowskiej oraz Konrada Godlewskiego, którym służby konsularne ChRL odmówiły wydania wiz!
cmwp

2010-07-13
Art. 241 k.k. znowu straszy dziennikarzy! List otwarty CMWP i SDP do ministra sprawiedliwości w sprawie Leszka Kraskowskiego.
cmwp

2010-06-29
Sprawozdanie z działalności Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP pod kierownictwem dyrektora Wiktora Świetlika -VI 2009 - VI 2010
cmwp

2010-06-15
Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Zakład Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają 17.06.2010 r. na szósty wykład otwarty na temat:
Czy telewizja zagraża demokracji?

cmwp

2010-06-14
Konkurs Kancelarii Prezydenta RP dla dziennikarzy prasy lokalnej Blaski i cienie budowy demokracji lokalnej, rozstrzygnięty
cmwp

2010-06-09
Oświadczenie CMWP SDP w sprawie użyciu przez Los Angeles Times zwrotu Nazistowska Polska
cmwp

2010-05-25
CMWP otrzymało wyróżnienie w III Edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu tygodnika Gazeta Finansowa.
cmwp

2010-05-18
CMWP zaprasza na debatę poświęconą problemom dziennikarzy na rynku pracy. Spotkanie odbędzie się w czwartek 20 maja 2010 r. o godz. 12:00 w Domu Dziennikarza, Foksal 3/5, sala B. Panelistami będą: Krystyna Mokrosińska - Prezes SDP, Mariusz Staniszewski - Dziennik Gazeta Prawna oraz Bożena Walewska - DeSKa. Serdecznie zapraszamy!
cmwp

2010-05-08
Wczoraj odbyła się organizowana przez Centrum debata poświęcona reakcji polskich mediów na katastrofę smoleńską z 10 kwietnia 2010 r.
cmwp

2010-02-24
Komitet Społeczny Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary wystąpił do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego z apelem o przekazania sprawy zabójstwa dziennikarza do prokuratury spoza Wielkopolski.
cmwp

2010-02-22
Apel SDP i CMWP w sprawie odwołania Anity Gargas
cmwp

2010-02-19
Burmistrz nie może zakazać urzędnikom rozmawiać z mediami - Ekpertyza CMWP
cmwp

2010-02-10
List otwarty CMWP do ministra spraw zagranicznych w sprawie Telewizji Biełsat oraz sprawy aresztowania dziennikarza współpracującego z telewizją - Iwana Szulhy.
cmwp

2010-02-07
Powstał Komitet Społeczny Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary. Jego celem jest doprowadzenie
do wyjaśnienia przez organy państwa losu uprowadzonego i zamordowanego w
1992 roku dziennikarza.

cmwp

2010-02-07
Ministerstwo Sprawiedliwości spełnia zapowiedzi z konferencji Centrum Monitoringu Wolności Prasy.
cmwp

2010-01-26
Ściśle tajne! Debata Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP oraz Akademii Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacji dr Bogusława Federa o dostępie do informacji publicznej.
cmwp

2010-01-20
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zaprasza na panel dyskusyjny pt.Czy sądy pozamykają polskie gazety?
cmwp

2010-01-08
Podziękowania dla CMWP za pomoc
cmwp

2010-01-05
Kancelaria Prezydenta RP wspólnie ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich oraz Centrum Monitoringu Wolności Prasy ogłaszają konkurs dla dziennikarzy prasy lokalnej
cmwp

2009-12-24
W dniach 28-31 grudnia CMWP będzie nieczynne z powodu urlopu.
cmwp

2009-12-17
Apel SDP i CMWP do ludzi mediów
cmwp

2009-12-11
Odpowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich na list Prezes SDP i Dyrektora CMWP w sprawie afery podsłuchowej
cmwp

2009-11-23
Zaproszenie na konferencję Czy misja TVP jest zagrożona organizowaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Centrum Monitoringu Wolności Prasy.
cmwp

2009-11-09
Centrum Monitoringu Wolności Prasy jest wysoce zaniepokojone informacjami dotyczącymi postępowania Prokuratury Rejonowej w Nysie wobec redakcji gazety Nowiny Nyskie.
cmwp

2009-10-29
Stanowczo protestujemy przeciwko nazwaniu przez La Repubblica (wydanie z 27.10.2009) hitlerowskiego obozu w Auschwitz polskim obozem zagłady.
cmwp

2009-10-22
Panel dyskusyjny Centrum Monitoringu Wolnosci Prasy SDP z udziałem dr. Antoniego Dudka, Jerzego Jachowicza, mec. Wiesława Johanna, prof. Antoniego Kamińskiego m.in. o inwigilacji dziennikarzy, wyrokach sądowych, dostępie do informacji publicznej.
cmwp

2009-10-21
Odpowiedź Ministra Sprawiedliwości ? Prokuratora Generalnego Krzysztofa Kwiatkowskiego na list SDP i CMWP skierowany w sprawie afery podsłuchowej
cmwp

2009-10-19
Prezes SDP i Dyrektor CMWP skierowali listy w sprawie afery podsłuchowej do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Sprawiedliwości i Rzecznika Praw Obywatelskich oraz pismo do mediów .
cmwp

2009-10-02
Centrum Monitoringu Wolnosci Prasy SDP oraz Fundacja Nowe Media będą dyskutować o konieczności rejestracji stron internetowych.
cmwp

2009-10-02
Państwo chce się wycofać z obowiązku rejestracji witryn internetowych - relacja z debaty zorganizowanej przez CMWP i Fundacje Nowe Media z dnia 02.10.2009 r.
cmwp

2009-09-24
Relacja z debaty Czy cyfrowa Polska podzieli los autostrad?
cmwp

2009-07-07
List CMWP i SDP w sprawie Gazety Świebodzickiej
cmwp

2009-07-01
Apel SDP i CMWP w sprawie uwięzienia dziennikarzy irańskich
cmwp

2009-06-18
Stanowisko Rady Konsultacyjnej CMWP w sprawie anonimatu w publikacjach
cmwp

2009-06-10
Dziennik kontra Kataryna, czy dziennikarze kontra blogerzy? ? relacja z debaty
cmwp

2009-06-01
Nowym dyrektorem Centrum został Wiktor Świetlik.
cmwp

2009-05-28
UWAGA! ZMIANA TERMINU KONFERENCJI SDP - Co wolno Katarynie, a co wolno Dziennikowi - wolność słowa w mediach i w sieci
cmwp

2009-05-13
Rada na posiedzeniu w dniu 6 maja 2009 roku przyjęła to stanowisko uznając, że dużo wymagając od dziennikarzy trzeba i dziennikarzom przyznać prawo do uznania ich statusu.
cmwp

2009-01-22
Przedstawiamy raport dr. Krzysztofa Nowakowskiego -Badanie prasy samorządowej
cmwp

2008-12-04
Prezentujemy raport dr. Krzysztofa Nowakowskiego dotyczący badania społecznej odpowiedzialności mediów, opracowany pod patronatem Centrum Monitoringu Wolności Prasy.
cmwp

2008-11-24
W dniach od 24 listopada do 22 grudnia br. w pilnych sprawach prosimy o kontakt z Dyrektorem CMWP SDP panem Miłoszem Marczukiem pod numerem telefonu 0-691 756 663.
cmwp

2008-10-27
W dniach od 27 października do 21 listopada br. w pilnych sprawach prosimy o kontakt z Dyrektorem CMWP SDP panem Miłoszem Marczukiem pod numerem telefonu 0-691 756 663.
cmwp

2008-10-17
Odbyło się spotkanie pt. Rola telewizji publicznej w procesie cyfryzacji Polski. Spotkanie prowadził Miłosz Marczuk dyrektor CMWP SDP. W dyskusji udział wzięli: Mariusz Busiło - zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Zasobami Częstotliwości UKE, Elżbieta Kindler-Jaworska, ekspert w zakresie telewizji cyfrowej, Tadeusz Kowalski - dyrektor Filmoteki Narodowej, Andrzej Kozłowski - dyrektor Biura Strategii Emitel, Krzysztof Surgowt - prezes Astra Polska. Zapis debaty.
cmwp

2008-09-11
Odbyła się debata I po Olimpiadzie....W dyskusji udział wzięli: Michał Orzechowski - publicysta i działacz praw człowieka, inicjator sejmowej debaty nt. Karty Olimpijskiej a sytuacji w ChRL, Radosław Pyffel, sinolog, autor książki Chiny w roku Olimpiady. Spotkanie prowadziła Agnieszka Domańska - adiunkt w Instytucie Studiów Międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej, współautorka książki Wolny Tybet wolne Chiny.
cmwp

2008-09-08
Patrol żołnierzy rosyjskich i milicji osetyjskiej zatrzymał dzisiaj Ekipę Telewizji Polskiej. Stało się to na terytorium Osetii Południowej, niedaleko od miasteczka Karaleti, 20 km od Gori - czytamy w liście SDP.
cmwp

2008-08-28
CMWP w sprawie głodówki red. nacz. "Nowin Nyskich"
28 sierpnia Miłosz Marczuk dyrektor CMWP SDP odbył rozmowę telefoniczną z Piotrem Wojtasikiem - rzecznikiem prasowym akcji protestacyjnej i Januszem Sanockim - dyrektorem wydawnictwa Nowin Nyskich. Sprawa dotyczyła głodówki, jaką Janusz Sanocki podjął w związku z bezprawnymi działaniami nyskiej policji próbującej wyrzucić z domu (bez nakazu eksmisji) 92 letniego Stanisława Dubrawskiego.

cmwp

2008-07-03
Odbył się kolejny panel dyskusyjny w ramach Czwartków na Foksal - Czy gazety piszą to co im dyktują polityczni PR-owcy? Kto kreuje tematy, które żyją w mediach kilka dni, a potem ślad po nich ginie? W spotkaniu udział wzięli: Wiktor Świetlik - Polska The Times, Stefan Truszczyński - sekretarz generalny ZG SDP, Łukasz Warzecha - Fakt. Moderatorem spotkania był Marcin Wolski.
cmwp

2008-06-10
Odpowiadając na pismo Pani Prezes z dnia 12 maja 2008 r. w sprawie zwolnienia redaktora Jarosława Jakimczyka z obowiązku zachowania tajemnicy dziennikarskiej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa Nowej - Huty przedstawiam uprzejmie następujące stanowisko - czytamy w liście od RPO do SDP.
cmwp

2008-05-29
Z przyjemnością informujemy, iż rozpoczęliśmy nowe badanie. Społeczna odpowiedzialność mediów w systemie gospodarki rynkowej to pionierskie przedsięwzięcie, mające na celu charakterystykę roli mediów w kształtowaniu życia społeczno-ekonomicznego oraz poznanie opinii środowiska dziennikarzy i specjalistów ds. PR na temat zmian prawa dotyczącego radiofonii i telewizji. Autorem powyższego projektu jest dr Krzysztof R. Nowakowski, pracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, a jego realizacja odbywa się przy wsparciu takich organizacji jak : Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Instytut Monitorowania Mediów, Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej, Portal PRoto.pl. Organizacjami wspierającymi są: Uniwersytet Warszawski, Telewizja Polska SA & Polskie Radio SA
cmwp

2008-04-10
Sukces telewizji dla Białorusinów Biełsat TV. Już 7,3 % Białorusinów oglądało Biełsat TV - wynika z badań socjologicznych, przeprowadzonych w marcu na Białorusi.
cmwp

2008-03-14
Polecamy lekturę artykułu dr Justyny Balcarczyk, pracownika naukowego - asystenta w Instytucie Prawa Cywilnego, Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego pt. Prasa internetowa (1) - przybliżenie pojęcia, podstawa prawna.
cmwp

2007-12-10
Instytut Studiów Politycznych PAN, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Centrum Informacji Obywatelskiej oraz Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zorganizowało kolejną publiczną debatę Czy bez strategii można osiągnąć sukces? Antoniego Kamińskiego tezy o polskiej polityce zagraniczne.
cmwp

2007-12-06
Odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Czwartki na Foksal - Media - PR - Biznes w kampanii wyborczej. W spotkaniu udział wzięli: Andrzej Sadowski - Centrum im. Adama Smitha, Wiktor Świetlik - Polska, Robert Walenciak - Przegląd, Marek Wróbel - Fundacja Internet PR, Tomasz Sommer - Instytut Globalizacji. Moderator spotkania - Rafał A. Ziemkiewicz.
cmwp

2007-11-14
Centrum Informacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zorganizowało kolejną publiczną debatę Prawo prasowe między anarchią a kagańcem. W dyskusji udział wzięli: prof. Ewa Nowińska, prof. Jacek Sobczak, dr Joanna Taczkowska. Prowadzenie - red. Krystyna Mokrosińska.
cmwp

2007-10-31
Sakiewicz jest ofiarą absurdalnego art. 212 kk. Usuńmy wreszcie ten przepis!
Zastosowanie przez sąd art. 382 kpk, mówiący o możliwości zatrzymania osoby, która nie stawiła się na rozprawę w stosunku do redaktora naczelnego Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza oraz jego zastępczyni Katarzyny Hejke kolejny raz dowodzi, że absurdem jest utrzymywanie w kodeksie karnym przepisów, na podstawie których można uwięzić dziennikarza za słowo.

cmwp

2007-10-25
Centrum Informacji Obywatelskiej, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zorganizowało panel: Ordynacja wyborcza - demokracja partyjna czy obywatelska. W dyskusji prowadzonej przez red. Krystynę Mokrosińską udział wzięli: prof. Antoni Kamiński, red. Bogumił Luft, red. Maciej Rybiński, prof. Jan Winiecki, dr Tomasz Żukowski.
cmwp

2007-10-11
odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Czwartki na Foksal - Wybieramy przeszłość. Dlaczego starcie wizji historycznych zastępuje w debacie publicznej starcie wizji przyszłości? Czy Polacy pragną rozważać wyłącznie dawne dzieje, chwałę i poniżenie? A może po prostu chcą przywrócenia pamięci i równowagi między przyszłością a przeszłością. Może wyczuwają, że narody, które zapominają o historii, są również skazane na zapomnienie? Odpowiedzi na te i inne pytania starali się udzielić: m.in.: Piotr Gursztyn, Janusz Rolicki, Andrzej Sadowski. Moderatorem panelu był Rafał A. Ziemkiewicz. Wkrótce zamieścimy zapis całej dyskusji.
cmwp

2007-09-10
Zachęcamy do zapoznania się z postanowieniem Sądu Najwyższego z dnia 26 lipca br. - sygn. akt IV KK 174/07 w sprawie rejestracji stron internetowych. Zobacz również: list SDP do RPO dot. projektu nowego Prawa Prasowego.
cmwp

2007-08-09
Publikujesz w Internecie - koniecznie przeczytaj! Zachęcamy do zapoznania się z płytą CD wydaną przez CMWP SDP pt. Prasa w Internecie. Wydawnictwo zawiera m.in. materiały z konferencji pod tym samym tytułem, którą zorganizowaliśmy 22 września 2005 r. Zapraszamy na stronę Publikacje CMWP
cmwp

2007-06-27
Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zostało partnerem pierwszego w Polsce programu edukacji medialnej dla gimnazjalistów MediaStarter. Program, opracowany w 2006 r. przez CANAL+ Cyfrowy umożliwia gimnazjalistom poszerzenie wiedzy o środkach masowego przekazu, aby bardziej świadome korzystali z ich oferty. W ramach projektu MediaStarter organizowany jest także konkurs dziennikarski dla gimnazjalistów Liczy się temat, którego celem jest silniejsze uwrażliwienie nastolatków na rolę i wpływ mediów na społeczeństwo oraz ćwiczenie warsztatu dziennikarskiego.
cmwp

2007-06-21
Odbył się kolejny panel dyskusyjny w ramach Czwartków na Foksal - Wojna o IV RP - armie, najemnicy, uzbrojenie. W spotkaniu udział wzięli m.in. Maciej Łętowski, Janusz Rolicki, Tomasz Sakiewicz, Rafał Szymczak, Łukasz Warzecha. Moderatorem spotkania był Rafał A. Ziemkiewicz.
cmwp

2007-05-25
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP przedstawia raport DZIENNIKARZE W SĄDACH, PROKURATURACH obejmujący postępowania cywilne oraz karne prowadzone na gruncie przepisów prawa prasowego, prawa karnego, ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz prawa cywilnego z lat 2005-2006.
cmwp

2007-05-18
Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zaprasza na spotkanie z prof. Rosą Alberoni autorką, wydanej przez Rosikon Press, książki Wygnać Chrystusa.
cmwp

2007-05-08
Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wraz z Polską Fundacją imienia Roberta Schumana zorganizowało debatę dziennikarską w ramach XIV Polskich Spotkań Europejskich - Republika Europejska czy Europa narodów? W dyskusji udział wzięli: prof. Antoni Kamiński, Instytut Studiów Politycznych PAN Marek Magierowski, zastępca redaktora naczelnego Rzeczpospolitej Łukasz Warzecha, zastępca redaktora naczelnego Faktu Paweł Wroński, redaktor i publicysta Gazety Wyborczej Marek Sarjusz-Wolski, redaktor naczelny magazynu Unia & Polska. Prowadzenie - Miłosz Marczuk, dyr. CMWP SDP. Wkrótce zamieścimy zapis całej dyskusji.
cmwp

2007-03-30
STANOWISKO RADY KONSULTACYJNEJ CMWP SDP W SPRAWIE UTRATY FUNKCJI PUBLICZNEJ DZIENNIKARZA NA PODSTAWIE USTAWY TZW. LUSTRACYJNEJ
cmwp

2006-06-29
Stanowisko w sprawie prawa odmowy dystrybucji druków przez Pocztę Polską
cmwp

2005-12-06
Stanowisko Rady Konsultacyjnej Centrum Monitoringu WolnoŚci Prasy SDP w sprawie informacji publicznej
cmwp

2004-06-19
Rada Konsultacyjna CMWP wyraża poważne zaniepokojenie kierunkiem prac nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o ochronie informacji niejawnych
cmwp

2004-01-22
Dostęp do informacji publicznej i jego ograniczenia
cmwp

2004-01-22
Krytyka Rządowych propozycji nowelizacji ustawy o ochronie informacji niejawnych i szeregu innych ustaw (druk sejmowy nr 2165).
cmwp

2003-01-22
Wdrożenie ustawy o dostępie do informacji publicznej w sądownictwie.
cmwp

2002-12-04
Stanowisko w sprawie wdrażania ustawy z dn. 6.09.2001 o dostępie do informacji publicznej
cmwp


przejdź do archiwum aktualności

powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik