Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Analiza CMWP SDP
2013-03-08

Publikujemy analizę CMWP SDP dotyczącą sądowego zakazu publikacji dotyczącego sfery prywatnej osoby publicznej w świetle standardów swobody wypowiedzi. 

Dokument opracowała Ewa Dąbrowska, ekspert CMWP SDP. Opiera się on m.in na wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku z dnia 30 stycznia 2013 r. (sygn. akt XVCo25/13) zakazującego tygodnikowi "NIE" pisania przez okres sześciu miesięcy na temat rzekomego romansu eurodeputowanego Jacka Kurskiego. 

Pełny tekst opracowania można znaleźć w załączniku, na portalu sdp.pl: http://www.sdp.pl/node/8679

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik