Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP na procesie - 07.03.2016
2016-03-08

W poniedziałek (07.03.) przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się kolejna rozprawa z powództwa spółki Ciech S.A. przeciwko Antoniemu Trzmielowi, Telewizji Republika S.A., Tomaszowi Terlikowskiemu, Cezaremu Gmyzowi, Anicie Gargas o ochronę dóbr osobistych. Powodem wytoczenia procesu były publikacje dotyczące kupna akcji spółki przez KI Chemistry.

Na rozprawę sąd wezwał czterech świadków – Mariusza Nowaka, Tomasza Wróblewskiego. Marka Falentę oraz Konrada Lassotę. Ostatecznie zeznania złożył tylko jeden z nich – Mariusz Nowak – ekonomista, członek rady nadzorczej Ciech S.A. Na posiedzeniu sąd postanowił także przeprowadzić dowód ze spornych audycji telewizyjnych, nakazując ich odtworzenie.

Następnie sąd zadecydował o odroczeniu rozprawy do dnia 4 lipca 2016 r., godz. 11:00, sala 215.

Już wcześniej Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił w całości zażalenie spółki Ciech S.A. w zakresie wniosku o zabezpieczenie powództwa -http://telewizjarepublika.pl/sad-oddalil-zazalenie-ciechu-dziennikarze-telewizji-republika-quotnie-naruszyli-dobrego-imienia-spolkiquot,24104.html

CMWP SDP monitoruje proces.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik