Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Konferencja - Wyrok na wSieci, czyli wolny rynek mediów po polsku
2013-03-13

Dziś w Domu Dziennikarza organizowaliśmy konferencją pt. Wyrok na "wSieci", czyli wolny rynek mediów po polsku, poświęconą kwestii sądowego zakazu używania nazwy tytułu prasowego na podstawie decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie tygodnika "wSieci”.

Paneliści podkreślali, że jednoosobowe postanowienie sędziego, prowadzące do faktycznej likwidacji danego tytułu może stanowić duże zagrożenie, czy wręcz nosić znamiona cenzury prewencyjnej. Michał Karnowski zwracał uwagę na fakt, że tygodnik "wSieci" został wcześniej przez sąd zarejestrowany, a rozmiar strat wynikających z decyzji sądu, kosztów reklamy, konieczności likwidacji gadżetów, zmiany tytułu, itp. sięga 3 milionów złotych. Mecenas Grzegorz Rybicki wskazywał, że wydawcy "wSieci" przysługuje ścieżka odwoławcza, ale również przyznawał, że decyzja sądy budzi wątpliwości. Zdaniem profesora Antoniego Kamińskiego mamy do czynienia z szerszym zjawiskiem psucia prawa i państwa. 

Szersza relacja z konferencji na stronie sdp.pl: http://www.sdp.pl/node/8720

Relacja wideo: http://wpolityce.pl/artykuly/49256-wyrok-na-w-sieci-relacja-panelu-dyskusyjnego-w-sdp-cenzura-prewencyjna-oczywiscie-nie-mam-nic-do-dodania

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik