Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Pismo CMWP SDP - 08.03.2015 r.
2016-03-08

Sz. P. Mariusz Kamiński

Minister koordynator służb specjalnych

 

         Szanowny Panie Ministrze,

Z zaniepokojeniem przyjmujemy doniesienia prasowe, dotyczące inwigilacji szeregu polskich dziennikarzy za rządów koalicji PO-PSL. Ich skala, a także fakt, że większość opisywanych przypadków dotyczy dziennikarzy pism opozycyjnych wobec ówczesnej władzy, byłaby świadectwem używania służb specjalnych do walki politycznej, co jest praktyką państw niedemokratycznych.
W związku z tym zwracamy się o jak najszybsze wyjaśnienie sprawy i potwierdzenie lub zdementowanie ww. doniesień prasowych.

 

Z poważaniem,

Wiktor Świetlik

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

Mec. Artur Wdowczyk

Doradca Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik