Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Oświadczenie CMWP SDP - 16.02.2015
2015-02-16

OŚWIADCZENIE

CMWP SDP wyraża zaniepokojenie wysłaniem listu gończego za Janem Pińskim, redaktorem naczelnym „Uważam Rze”, a także nałożeniem na niego kary 30 dni aresztu przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa za niestawiennictwo na procesie. Uwzględniając, że na w/w procesie stawił się pełnomocnik Jana Pińskiego, który poinformował sąd, że dziennikarz przedstawił zwolnienie lekarskie,  potwierdzone przez biegłego sądowego, tego typu działania ze strony sądu uważamy za nieadekwatne i w oczywisty sposób  zagrażające wolności słowa w Polsce.

 

Wiktor Świetlik

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik