Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Warsztaty Wspólnie opiszemy przyszłość
2011-07-22

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich organizuje warsztaty dla młodych dziennikarzy, studentów dziennikarstwa lub kierunków pokrewnych w Rodowie, niedaleko Mrągowa. Odbędą się w dniach 4 - 10 września b.r. Celem jest polepszenie jakości dziennikarstwa na Białorusi i w Polsce poprzez poprawienie jego poziomu warsztatowego i etycznego i doprowadzenie do większej znajomości pomiędzy przyszłymi liderami opinii publicznej w obydwu krajach.Młodzi dziennikarze uczyć się będą między innymi: etyki dziennikarskiej, zasad warsztatu dziennikarskiego, nowych trendów w mediach, zasad bezpieczeństwa w pracy dziennikarza (także osób trzecich np. informatorów), dziennikarstwa internetowego i obywatelskiego. W ramach projektu przygotowywane są także zajęcia integracyjne, specjalne warsztaty kulturowe, spotkania z dziennikarzami ogólnopolskich i regionalnych mediów. Zgłoszenia prosimy kierować na adres cmwp@ikp.pl. Projekt współfinansowany jest przez Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Wspólne działania polsko-białoruskie 2011”.  Partnerem białoruskim jest białoruski Ruch „Za Swabodu”.

 

Projekt jest kontynuacją działań CMWP SDP zmierzających do umacniania standardów dziennikarskich i świadomości obywatelskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. W maju b.r. CMWP SDP przy współpracy z Telewizją Bielsat i Ruchem „Za Swabodu”  zakończyło kurs dla 9 dziennikarzy z Białorusi. Był on finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA „Przemiany w Regionie”. Młodzi dziennikarze odbywali zajęcia teoretyczne, jak też odbywali miesięczne staże w Telewizji Białsat.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik