Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP ws. Pawła Mitera
2014-03-24

Prokurator zdecydował o uchyleniu aresztu tymczasowego i zastosowaniu dozoru policyjnego wobec Pawła Mitera. Tym samym po siedmiu dniach aresztu dziennikarz wyszedł na wolność. CMWP SDP kilkukrotnie podejmowało działania w jego sprawie, m.in. apelując w zeszłym tygodniu do Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze o uchylenie aresztu - http://www.freepress.org.pl/show_news.php?id=461  

Miter został zatrzymany w piątek 14 marca w związku z zarzutami dotyczącymi prowokacji wobec sędziego Milewskiego. Postawiono mu zarzuty m.in. usiłowanie oszustwa, płatnej protekcja, podrabianie dokumentów.  

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik