Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Ministerstwo Sprawiedliwości spełnia zapowiedzi z konferencji Centrum Monitoringu Wolności Prasy
2010-02-07

Ministerstwo Sprawiedliwości spełnia zapowiedzi z konferencji Centrum Monitoringu Wolności Prasy
 
            Na konferencji prasowej minister Krzysztof Kwiatkowski przedstawił, przygotowane na jego polecenie, propozycje zmian art. 241 Kodeksu karnego, które dotyczą kwestii rozpowszechniania bez zezwolenia informacji z postępowania przygotowawczego. Tym samym spełnił zapowiedzi, jakie w jego imieniu złożył prokurator krajowy Edward Zalewski podczas zorganizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy debaty „Czy sądy pozamykają polskie gazety?”. Minister Sprawiedliwości zaproponował dodanie nowego paragrafu, w myśl którego ujawnienie informacji ze śledztwa w interesie publicznym i nie zagrażające w istotny sposób jego dobru nie byłoby przestępstwem. 
Kwiatkowski zapowiedział również, iż optuje za tym, aby polski parlament ponownie zajął się nowelizacją artykułów 212 i 213 k.k. Resort sprawiedliwości popiera zmiany m.in. w kierunku zniesienia kwalifikacji prawnej zniesławienia przez media (za co dziś grozi od kary  grzywny do 2 lat więzienia) i pozostawienie jedynie zwykłej formy zniesławienia - za które nie groziłaby już kara więzienia, lecz grzywna lub ograniczenie wolności.
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik