Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces W. Sumlińskiego
2014-09-10

Dziś przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli miała odbyć się kolejna rozprawa w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L., oskarżonych o płatną protekcję. Nie stawili się jednak wezwani świadkowie - Prezedent RP Bronisław Komorowski oraz posłanka PO Jadwiga Zakrzewska. W związku z nieobecnością Komorowskiego odczytano pismo przesłane przez szefa Kancelarii Prezydenta Jacka Michałowskiego, w którym poinformowano, że w dniach 9-10 września br. prezydent przebywa z wizytą w Niemczech, więc nie mógł uczestniczyć w rozprawie. Po jego powrocie kancelaria ma skontaktować się z sądem w sprawie ustalenia nowego terminu przesłuchania.

Z kolei świadek Jadwiga Zakrzewska nie stawiła się dzisiaj tłumacząc się obowiązkami parlamentarzystki.

Wobec powyższego sędzia Stanisław Zdun postanowił odroczyć rozprawę do dnia 3 listopada br. Ponadto po otrzymaniu odpowiedzi z Kancelarii Prezydenta sąd wyznaczy dodatkowy termin celem złożenia zaznań przez Bronisława Komorowskiego.

CMWP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.

P.W.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik