Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces Doroty Kani
2013-10-21

W czwartek Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia umorzył proces karny, który Aleksandra Dochnal, żona lobbysty Marka Dochnala wytoczyła dziennikarce Dorocie Kani.

Akt oskarżenia przeciwko dziennikarce Aleksandra Dochnal skierowała do sądu w 2009 r. Dotyczył on programu „30 minut extra” TVP Info, którego emisja miała miejsce 1 marca 2008 r. Dorota Kania powiedziała w nim m.in. o spotkaniach Aleksandry Dochnal z rosyjskim a wcześniej sowieckim szpiegiem Władimirem Ałganowem oraz o przekazywaniu pieniędzy osobom skazanym na wieloletnie więzienie.

Żona lobbysty poczuła się urażona tymi stwierdzeniami i wytoczyła dziennikarce proces cywilny oraz karny.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP obserwowało proces na prośbę dziennikarki.

Źródło: inf. własne, "Gazeta Polska Codziennie"

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik