Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
List otwarty CMWP SDP do prokuratora generalnego
2015-11-03

 

LIST OTWARTY

           Szanowny Panie Prokuratorze,

Zwracamy się do Pana z apelem o pilne wszczęcie postępowania mającego na celu wyjaśnienie, czy prawdą jest, że planowano zabójstwa dziennikarza Mariusza Łapińskiego. Taką wersję wydarzeń przedstawił świadek Krzysztof Winiarski zeznający w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego (sygn. akt: IV K 1598/09). Wedle jego zeznań biznesman Bogusław Bagsik miał próbować zlecić zabójstwo wspomnianego dziennikarza. Sprawa trafiła do Prokuratury w Piasecznie, gdzie została umorzona. Mimo tego - ze względu na możliwą wagę tych informacji - nie rozstrzygając o prawdziwości, czy nieprawdziwości, zeznań składanych przez świadka Winiarskiego, zwracamy się o ponowne śledztwo w tej sprawie i szczegółową weryfikację podawanych przez niego informacji.        

 

Z poważaniem

 

Wiktor Świetlik

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

Mec. Artur Wdowczyk

Doradca Centrum Monitoringu wolności Prasy SDP

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik