Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Wizyta w CMWP SDP
2012-05-10

Dziś w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich gościliśmy przedstawicieli The Egyptian Association for Community Participation Enhancement EACPE. Przebywali oni w Warszawie z wizytą studyjną w dniach 7-10.05. br., którą na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych organizowała Polska Agencja Prasowa.

Celem wizyty było zapoznanie uczestników EACPE m.in. z polskimi doświadczeniami związanymi z transformacją ustrojową, rozwiązaniami ustrojowymi wynikającymi z zapisów konstytucji, sposobem i poziomem zaangażowania społeczeństwa w debatę publiczną nt. nowej konstytucji, rolą mediów w procesie kształtowania się ustawy zasadniczej, zagadnieniami praw człowieka oraz procesem decentralizacji. Pozyskana w Polsce wiedza dot. w/w zagadnień będzie zastosowana przez uczestników wizyty podczas realizacji zadań w ramach budowania społeczeństwa obywatelskiego w Egipcie. EACPE planuje ustanowić kanały komunikacji z mającą powstać komisją konstytucyjną w celu lobbowania na rzecz rozwiązań zastosowanych i sprawdzonych w nowopowstałych ustrojach.

Podczas spotkania na Foksal uczestnicy delegacji egipskiej mogli dowiedzieć się m.in. jak wygląda praca Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, sytuacja mediów w Polsce oraz zapoznać się z historią polskiej transformacji. Nie zabrakło pytań odnoszących się do powyższych zagadnień, na które odpowiadali Piotr Wolniewicz z CMWP SDP oraz Jakub Biernat – dziennikarz Telewizji Biełsat.

 

PW

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik