Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces Michał Tusk vs super Express
2014-10-16

Dziś przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się rozprawa w procesie, jaki wytoczył za naruszenie dóbr osobistych wydawcy „Super Expressu” (Murator S.A.) Michał Tusk. Chodzi o artykuł „Michałowi Tuskowi grozi do 10 lat więzienia” z sierpnia 2012 r., związany z aferą wokół bankructwa linii lotniczej OLT Express, który ukazał się w internetowym wydaniu "SE". Syn byłego premiera żąda przeprosin w „SE” oraz mediach, które cytowały publikację oraz 30 tys. zł zadośćuczynienia.

Na dzisiejszej rozprawie zeznania w roli świadka składał Sławomir Jastrzębowski – redaktor naczelny „SE”. Opisywał okoliczności powstania spornego artykułu.

Z kolei powód składał zeznania na okoliczność krzywdy, jaką poniósł w wyniku publikacji artykułu oraz na okoliczność współpracy z OLT Express.

Sąd oddalił wnioski dowodowe obu stron, po czym wysłuchał mów końcowych. Następnie odroczył wydanie orzeczenia do dnia 23.10.2014 r. – godz. 14:00, sala 361.

Stronę pozwaną reprezentował mec. Artur Wdowczyk.

Rozprawę obserwowało CMWP SDP.  Na sali obecni byli także przedstawiciele mediów. 

PW

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik