Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Konferencja CMWP SDP - 23.05.2016
2016-05-20

Tomasz Sommer – autor trzech książek o operacji antypolskiej NKWD 1937-1938

Mirosław Majeran – producent filmowy

Prof. Jan Marek Chodakiewicz – autor przełomowej książki „Międzymorze”, specjalista z historii najnowszej

 

oraz


Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

zapraszają na konferencję prasową w poniedziałek 23 maja o godz. 11.00 w sali konferencyjnej B w siedzibie SDP przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie, podczas której opowiedzą o rozpoczęciu produkcji filmu pt.

 

„ROZSTRZELAĆ POLAKÓW”

 

Film „Rozstrzelać Polaków” będzie pierwszym dokumentalnym przedstawieniem polskich aspektów sowieckiego „Wielkiego Terroru” czyli operacji antypolskiej NKWD z lat 1937-1938, która była pierwszym ludobójstwem etnicznym II wojny światowej. W jej wyniku zginęło ponad 200 tys. Polaków a polska mniejszość etniczna została niemal całkowicie zlikwidowana.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik