Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP na procesie - 16.02.2017 r.
2017-02-17

2 marca br. zapadnie przed Sądem Okręgowym w Warszawie wyrok w procesie o ochronę dóbr osobistych, jaki Kulczyk Investments S.A. oraz Jan Kulczyk (po jego śmierci Sebastian i Dominika Kulczyk – modyfikacja powództwa) wytoczyli Bronisławowi Wildsteinowi.

Dziennikarz został pozwany, jako redaktor naczelny Telewizji Republika za opublikowanie materiału telewizyjnego autorstwa Bartłomieja Graczaka pt. „Naciski Kulczyka” (z 2 lipca 2014 r. – na antenie Telewizji Republika oraz za pośrednictwem portalu www.telewizjarepublika.pl), w którym przedstawiono informację dotyczącą afery taśmowej,  zainteresowania Jana Kulczyka nabyciem akcji Ciech S.A. oraz rzekomego wpływania na tygodnik „Wprost”, by ten nie publikował taśm na których jest Kulczyk. Wraz z Wildsteinem pozwani zostali: autor materiału, Antoni Trzmiel i TV Republika. W kwietniu 2016 r. zawarli jednak ze stroną powodową ugodę pozasądową (zobowiązali się do przeproszenia powoda). Wobec powyższego jedynym pozwanym pozostał Bronisław Wildstein.

Na rozprawie w dn. 16 lutego br. sąd zamknął rozprawę sądową. Wcześniej zarządził odtworzenie nagrań m.in. spornego materiału oraz dowód z przesłuchania stron. Bronisław Wildstein zeznał, że nie oglądał spornego materiału przed emisją, nie uczestniczył w jego powstawaniu. Tłumaczył, że nie zawarł ugody ze stroną powodową, gdyż jego zdaniem sporny materiał jest rzetelny. Na koniec sąd oddał głos stronom.

Powodowie żądają od Bronisława Wildsteina przeprosin w prasie oraz na antenie TV Republika spółki Kulczyk Investments za naruszenie dóbr osobistych oraz tytułem zadośćuczynienia wpłacenia w sumie kwoty 400.000 zł na cel charytatywny.

Ogłoszenie wyroku nastąpi 02 marca 2017 r., o godz. 15:00, w sali 213.

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.

 

PW

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik