Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Stanowisko CMWP SDP - 11.01.2017 r.
2017-01-11

CMWP SDP wyraża zaniepokojenie decyzją władz Trybunału Konstytucyjnego o braku możliwości rejestrowania przez media części rozpraw (odbywających się w tzw. mniejszej sali). Argument o tym, że dotyczy to spraw mniej istotnych uważamy za nieprzekonujący. Decyzje o tym, które sprawy są z perspektywy opinii publicznej ważniejsze, a które nie, powinny należeć do samej opinii publicznej i jej przedstawicieli, czyli mediów, a nie być kwestią osądu władz Trybunału. Zarazem podkreślamy, że nawet jeśli ww. decyzja została podjęta w trosce o komfort prowadzenia rozpraw, to prawo obywateli do bycia informowanymi o działalności konstytucyjnego organu państwa jest wartością zdecydowanie istotniejszą.  

CMWP SDP zwraca uwagę, że wprowadzanie tego typu ograniczeń, wpisuje się w praktykę działania poprzednich władz TK, które wybiórczo decydowały o tym, które media są zapraszane do Trybunału.

 

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik