Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
4 kwietnia zapadnie wyrok w procesie o zabójstwo Łukasza Masiaka
2017-03-29

Przed Sądem Okręgowym w Płocku kończy się proces o zabójstwo dziennikarza z Mławy Łukasza Masiaka. 21 marca br. odbyła się ostatnia rozprawa, na której sąd zamknął przewód sądowy i udzielił głosu stronom. Prokurator wniósł o karę 25 lat więzienia dla oskarżonego o ten czyn Bartosza N. Natomiast obrońca chce zmiany kwalifikacji prawnej czynu z zabójstwa na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Wniósł także uwzględnienie okoliczności łagodzących przy wymiarze kary.

Wyrok zostanie ogłoszony 4 kwietnia br. o godz. 14:00 w SO w Płocku.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 czerwca 2015 r. w jednym z mławskich lokali. Łukasz Masiak miał zginąć w wyniku silnego kopnięcia w głowę.

Zdaniem prokuratury śmierć dziennikarza była wynikiem zatargu towarzyskiego, nie była związana z jego działalnością zawodową. Jednak według wdowy po dziennikarzu (występuje w procesie jako oskarżyciel posiłkowy) zabójstwo Masiaka mogło mieć związek z jego pracą.

 

CMWP SDP monitorowało sprawę:

List otwarty do minister Teresy Piotrowskiej - http://www.freepress.org.pl/show_news.php?id=669

Apel do prokuratury o przeprowadzenie kontroli w sprawie śledztwa dotyczącego śmierci dziennikarza - http://www.freepress.org.pl/show_news.php?id=735 http://www.freepress.org.pl/show_news.php?id=753

 

PW, „Nowy Kurier Mławski”

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik