Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces Macieja Kuciela
2013-06-12

Wczoraj w sali 238, w budynku Sądu Okręgowego przy Al. Solidarności w Warszawie odbyła się rozprawa w procesie przeciwko Maciejowi Kucielowi. Sam proces toczy się przed Sądem Rejonowym. Zawiadomienie przeciw dziennikarzowi TVN Uwaga złożyła Krystyna Sz., przewodnicząca wydziału karnego Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sprawa zaś dotyczy wyemitowanej w programie TVN rozmowy telefonicznej, jaką z nią przeprowadził Maciej Kuciel. Grozi mu kara grzywny lub ograniczenia wolności za złamanie art. 14 prawa prasowego, czyli za rozpowszechnianie informacji utrwalonych za pomocą zapisów fonicznych bez zgody osoby udzielającej informacji.

 

Na wczorajszej rozprawie zeznania składali świadkowie - Monika Szymborska producentka programu Uwaga, Daniel Liszkiewicz – dziennikarz dokumentalista, który pracował z Maciejem Kucielem nad stroną faktograficzną oraz sędzia Krystyna Sz., która złożyła zawiadomienie i obecnie występuje w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Proces obserwował także przedstawiciel stowarzyszenia Niepokonani 2012.

Termin następnej rozprawy: 27 sierpnia br., godz. 12:00, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa, sala 427.

 

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik