Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Sukces telewizji dla Białorusinów Biełsat TV.
2008-04-10

Warszawa, 9 kwietnia 2008 r.
 
 
 
Najnowsze badania oglądalności – sukces telewizji dla Białorusinów Biełsat TV
 
INFORMACJA PRASOWA
 
 
 
Już 7,3 % Białorusinów oglądało Biełsat TV – wynika z badań socjologicznych, przeprowadzonych w marcu na Białorusi. Stacja wyprzedza nadające na Białoruś Radio Polonia, Radio Racja i Europejskie Radio dla Białorusi (ERB).
 
Telewizja nadaje dopiero trzeci miesiąc, wynik badania świadczy o dużej jej rozpoznawalności
i popularności. Dla porównania: audycji Programu Białoruskiego Radio „Polonia” słuchało 5.6% Białorusinów, ERB - 5.3% a Radia "Racja" - 4.7%.
 
„Sondaż Narodowy”, przeprowadzony przez Niezależny Instytut Badań Społeczno-Ekonomicznych
i Politycznych, dotyczył opinii mieszkańców Białorusi na temat sytuacji w ich kraju i zawierał także pytanie o media. Warto dodać, że według danych sondażu, prawie 41% Białorusinów opowiada się
za poszerzeniem sfery użytkowania języka białoruskiego.
 
Pełna wersja badania na stronie Instytutu: http://www.iiseps.org/data1.html
 
 
 
BIEŁSAT TV to telewizja ogólnotematyczna w języku białoruskim, przygotowana przez Białorusinów dla Białorusinów, we współpracy z dziennikarzami z Polski, Litwy i Czech. Powstała w odpowiedzi
na zapotrzebowanie, zgłaszane przez białoruskie środowiska demokratyczne. Na Białorusi zawieszono bowiem działalność opozycyjnych mediów, a niezależni dziennikarze poddawani są represjom.
 
Dodatkowe informacje:
 
Siarhiej Pelesa tel. 0511 063 309
Służba prasowa Biełsat TV
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik