Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP ws. Pawła Mitera
2014-03-20

Warszawa, 20.03.2014 r.

 

 

  

                   Szanowny Panie Prokuratorze,

Zwracamy się do Pana z apelem o uchylenie aresztu tymczasowego, którym objęty jest dziennikarz Paweł Miter (Sygn. akt. VDs 14/14). Podkreślamy, że większość ze stawianych mu zarzutów związanych jest z podejmowaną przez niego prowokacją dziennikarską, ewidentnie będącą w interesie publicznym. Aresztowanie dziennikarza, w związku z wykonywaną przez niego pracą, rodzi niepokój z perspektywy wolność słowa, która w świetle orzecznictwa Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, stanowi fundament demokracji. Dlatego pozbawienie dziennikarza wolności w związku z wykonywanym przez niego zawodem nie koresponduje z wyrażoną w Konstytucji RP zasadą demokratycznego państwa prawnego oraz będzie odstraszać innych dziennikarzy od podejmowania prowokacji dziennikarskich w sprawach ważnych dla społeczeństwa, a zatem leżących w interesie publicznym.

 

Z poważaniem

 

Wiktor Świetlik

 

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik