Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Felieton Wiktora Świetlika
2015-08-25

W czerwcu na kilka dni Polską wstrząsnęło zabójstwo Łukasza Masiaka, dziennikarza z Mławy. Na kilka dni, bo sprawa, jak na swoją rangę, szybko przestała interesować media, a policja dość powszechnie tłumaczyła ją „wątkami obyczajowymi” pomimo że śledztwo dopiero się rozpoczynało.

Niemal dwa miesiące temu Sąd Okręgowy w Płocku, na wniosek śledczych, zdecydował o wydaniu Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) Bartosza Nowickiego, jako podejrzanego o zabójstwo Masiaka. Wtedy też Iwona Kuc z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji poinformowała, że wniosek płockiej Prokuratury Okręgowej, który wpłynął do biura międzynarodowej współpracy policji KGP, dotyczy poszukiwań poprzez m.in. Interpol. Jednak na stronach internetowych Interpolu, wśród poszukiwanych listem gończym brak jest Bartosza Nowickiego.

Co więcej, 29 lipca br. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zwróciło się do Prokuratury Okręgowej w Płocku o wyjaśnienie tego braku. Odpowiedzi nie dostaliśmy do dziś. Na fakt ten zwrócił uwagę także współpracujący z CMWP SDP w tej sprawie nowojorski Comittee to Protect Journalists, niezależna organizacja zajmująca się ochroną wolności słowa na świecie.

We wrześniu upływa 23 rocznica zaginięcia innego dziennikarza Jarosława Ziętary, który jak okazało się po latach został zamordowany. Dopiero teraz, jesienią, będzie rozpoczynał się proces w tej sprawie.

Czy na wyjaśnienie sprawy śmierci Masiaka również będziemy musieli tyle czekać?

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik