Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP na rozprawie
2012-03-02

01 marca odbyła się kolejna w 2012 r. (wcześniejsze 17 i 30 stycznia) rozprawa w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego. Została jednak odroczona ze względu na niedyspozycję zdrowotną drugiego oskarżonego Aleksandra L. W związku z tym następny termin rozprawy został wyznaczony dopiero na 11 kwietnia. Dzisiaj miał zeznawać  płk. Leszek Tobiasz. Główny świadek oskarżenia odebrał wezwanie do stawienia się na rozprawie, w międzyczasie jednak zmarł. Wcześniej swoje wyjaśnienia skończył składać Wojciech Sumliński. 

Na rozprawach pojawia się coraz więcej osób w charakterze publiczności, w tym wielu przedstawicieli mediów, np. Telewizja Trwam, Radio Wnet czy Niepoprawni.pl. 

Wojciech Sumliński i Aleksander L. są oskarżeni z art.230 § 1 k.k. o płatną protekcję przy procesie weryfikacji żołnierzy WSI. Aleksander L. zgodził się na dobrowolne poddanie się karze.

CMWP obserwuje proces na prośbę dziennikarza. Kolejne terminy rozpraw:

- 11 kwietnia, godz. 12:00

- 23 kwietnia, godz. 10:00

- 25 kwietnia, godz. 12:00

Proces toczy się przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Woli przy ul. Kocjana 3. 

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik