Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
List CMWP do Prezydent Warszawy
2011-04-19

 Warszawa, 19.04.2011 r.

 

 Pani

Hanna Gronkiewicz – Waltz

Prezydent m. st. Warszawy

 

Szanowna Pani Prezydent , 

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraża zaniepokojenie formą interwencji podjętą przez straż miejską wobec dziennikarza Michała Stróżyka w dniu 11 kwietnia 2011 roku, na ulicy Krakowskie Przedmieście w Warszawie. W jej wyniku redaktor Stróżyk został poturbowany i znalazł się w szpitalu. Materiały filmowe z tego zajścia dostępne w Internecie rodzą wątpliwość czy tak ostra interwencja była konieczna. Niniejszy protest składamy także w imieniu wielu dziennikarzy, którzy w ww. sprawie zwracali się do nas z oburzeniem i prośbą o interwencję.

 

Z poważaniem,

 

Wiktor Świetlik

dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

 

Do wiadomości: 1. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, Al. Solidarności 77, 00-090 Warszawa; 2. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Obserwatorium wolności mediów w Polsce, ul. Zgoda 11, 00-018 Warszawa

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik