Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Państwo chce się wycofać z obowiązku rejestracji witryn internetowych
2009-10-02

Państwo chce się wycofać z obowiązku rejestracji witryn internetowych - relacja z debaty zorganizowanej przez CMWP i Fundacje Nowe Media z dnia 02.10.2009 r.

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego skłania się do rezygnacji z obowiązku rejestracji niemal wszystkich witryn internetowych. „Minister Zdrojewski rozważa wprowadzenie dowolnej możliwości rejestracji” - powiedziała Joanna Kluczewska-Strojny, reprezentująca resort na debacie pt. „Czy wszyscy internauci pójdą siedzieć” zorganizowanej przez fundację Nowe Media i Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

Temat obowiązku rejestracji witryn od dłuższego czasu bulwersował internautów. Na debatę przyszło kilkudziesięciu z nich, a kolejnych 450 śledziło ją na żywo w sieci. Wcześniej w tej sprawie interweniował też Rzecznik Praw Obywatelskich. Paweł Sito, prezes Fundacji Nowe Media, wskazywał podczas konferencji na to, że pod wpływem takiego prawa pod znakiem zapytania może stanąć duży projekt edukacyjny wprowadzany przez fundację. Edwin Bendyk, dziennikarz „Polityki” zwracał uwagę, że obligatoryjna rejestracja niemal wszystkich stron byłaby bardzo trudna technicznie do wprowadzenia, a Marcin Jagodziński z serwisu Blip.pl proponował by rejestracja była dowolna. Krzysztof Waglowski, specjalista od prawa w internecie, zwracał uwagę na trudność z definicją prasy i prywatnych autorów w przestrzeni inernetowej. Przedstawicielka MKiDN podkreśliła, że projekt nadal otwarty jest na sugestie i nie nabrał jeszcze ostatecznego kształtu, w jakim zostanie przekazany do Sejmu. Dodała, że minister Bogdan Zdrojewski skłania się do wprowadzenia dobrowolnej rejestracji.

- Mam nadzieję, że nie skończy się na słowach, i że w projekcie, który zobaczymy za dwa tygodnie, rejestracja będzie dobrowolna – podsumował prowadzący debatę Wiktor Świetlik, dyrektor CMWP.

Debata odbyła się w piątek, 2 października, w Centrum Multimedialnym Foksal, przy ulicy Foksal 3/5.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik