Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Komunikat CMWP SDP - 16.03.2016
2016-03-16

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP przypomina dziennikarzom zwalnianym z pracy, zarówno w mediach publicznych jak i prywatnych, o możliwości bezpłatnej konsultacji w zakresie prawa pracy, a także umów cywilno-prawnych i innych kontraktów.

Pomoc taka była świadczona także przez cały okres władzy koalicji PO-PSL kiedy to z TVP i Polskiego Radia, bezpośrednio lub pośrednio (poprzez spółki zewnętrzne) zwolniono, według naszych szacunków, co najmniej 500 pracowników mediów.

Ponawiamy także nasz apel do władz mediów publicznych o nie kierowanie się kryteriami innymi niż merytoryczne przy podejmowaniu decyzji kadrowych.  

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik