Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Interwencja CMWP w sprawie gróźb karalnych wobec dziennikarza
2011-01-25

CMWP zainterweniowało dziś u Komendnta Policji w Grodkowie w sprawie Damiana Kapinosa. Wysłaliśmy list z prośbą o szybkie zbadanie sprawy, gdyż wobec dziennikarza były kierowane groźby, po tym jak zamieścił artykuł na swojej stronie internetowej www.grodkow24.civ.pl. O całej sytuacji powiadomił nas drogą mailową sam poszkodowany. Dodatkowo zainteresowaliśmy sprawą regionalną rozgłośnię z Opolszczyzny - Radio Opole oraz Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce. Dla Centrum, jako instytucji zajmującej się wolnością słowa, groźba karalna wobec dziennikarza jest wyjątkowo szkodliwa pod kątem społecznym. 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik