Debata - 1 lipca br. 2014-06-30
Debata: Dziennikarz i podsłuchy
Towarzystwo Dziennikarskie oraz Helsińska Fundacja Praw Człowieka zapraszają na debatę zatytułowaną: "Dziennikarz i podsłuchy".
Problematyka wykorzystywania przez dziennikarzy nielegalnych podsłuchów jako metody gromadzenia informacji, a także stosowania tej metody względem dziennikarzy budzi w ostatnim czasie coraz większe zainteresowanie. Sytuacja ta powoduje, że nader aktualna staje się potrzeba znalezienia odpowiedzi na pytania: kto i kiedy może stosować podsłuchy, gdzie leży granica interesu publicznego w zakresie korzystania z nagranych rozmów, jak stosowanie podsłuchów jest oceniane z punktu widzenia deontologii zawodowej dziennikarzy? Na te i inne pytania odpowiedzi spróbują udzielić:
Agnieszka Romaszewska, wiceprezeska Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich,
Jerzy Domański, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej,
Seweryn Blumsztajn, prezes Towarzystwa Dziennikarskiego
Dyskusję moderować będzie: dr Adam Bodnar, wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, adiunkt w Zakładzie Praw Człowieka WPiA UW.
Kiedy: Debata odbędzie się 1 lipca, w godz. 17.00 - 19.30,
Gdzie: sala konferencyjna HFPC, ul. Zgoda 11, VI piętro
Wstęp wolny.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie droga mailową chęci uczestnictwa w debacie na adres: obserwatorium@hfhr.org.pl
|
2018-02-08 Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
2018-02-02 Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
2018-01-30 Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
|