Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Do Władzimira Grinina Ambasadora Federacji Rosyjskiej w Polsce
2008-09-08

Warszawa, 8 września 2008.
 
 
Władimir Grinin
Ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce
 
Szanowny Panie;
 
Patrol żołnierzy rosyjskich i milicji osetyjskiej zatrzymał dzisiaj Ekipę Telewizji Polskiej. Stało się to na terytorium Osetii Południowej, niedaleko od miasteczka Karaleti, 20 km od Gori. Wywieziono ich w nieznanym kierunku.
Zatrzymani to Dariusz Bohatkiewicz, operator Marcin Wesołowski i gruziński kierowca. Uznano ich za jeńców wojennych. Ekipę najpierw zatrzymała osetyńska milicja, a potem przekazano ją rosyjskiemu wojsku. Dziennikarzom skonfiskowano cały sprzęt, jaki mieli w samochodzie, w tym kamery i telefony komórkowe.
Chcemy zaprotestować przeciwko zatrzymaniu dziennikarzy, którzy wykonują obowiązek informowania wolnego świata o zdarzeniach, które mają miejsce na terenie Gruzji, w tym na terenie Osetii Południowej.
Oczekujemy od Pana Ambasadora wyjaśnień w tej sprawie, a także interwencji u odpowiednich władz w celu uwolnienia naszych kolegów dziennikarzy.
Z wyrazami szacunku
 
Krystyna Mokrosińska, prezes SDP
Miłosz Marczuk, dyrektor Centrum Monitoruingu Wolności Prasy SDP
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik