Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
List CMWP SDP do Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej
2012-06-25

Warszawa, 25.06.2012 r.

 

 

                                               Pani Izabella Łukomska-Pyżalska

                                   Prezes Warty Poznań SA

 

            Szanowna Pani Prezes,

 

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża zaniepokojenie informacjami, jakie dotarły do nas w ostatnich dniach. Według przekazanej nam relacji przed meczem Warta Poznań – Zawisza Bydgoszcz (20 maja 2012 r.) dziennikarz, który próbował zarejestrować rozmowę kibiców Zawiszy z delegatem PZPN oraz kierownikiem bezpieczeństwa Warty Poznań, w sprawie wpuszczenia kibiców gości na stadion, został wyproszony z obiektu, a wcześniej wyrwano mu akredytację prasową - http://www.portalbydgoski.pl/mecz-tylko-dla-kibicow-z-wielkopolski-i-atak-na-dziennikarza. Istnieje w tym przypadku podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 43 pr. Pras. (użycie przemocy w celu zmuszenia dziennikarza do zaniechania interwencji prasowej) w zw. z art. 44 pr. Pras. (utrudnianie krytyki prasowej).

W związku z powyższym zwracamy się do Pani, zwłaszcza jako osoby znającej specyfikę pracy mediów, o wyjaśnienie sytuacji. Takie zachowanie osób związanych z klubem może rodzić bowiem uzasadnione obawy, że nie jest on przyjazny dziennikarzom.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik