Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Pomoc dla dziennikarza
2015-12-18

Polska Agencja Prasowa apeluje o pomoc dla dziennikarza Mariusza Wachowicza.

W środę 23 września Mariusz prawie cały dzień spędził na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia, która rozpatrywała projekt ustawy o informacji w ochronie zdrowia. Późnym wieczorem wyszedł pojeździć na rowerze. Nie wiadomo, co się stało później. Został znaleziony nieprzytomny przy swoim rowerze. Do tej pory nie odzyskał pełni świadomości.

Po kilku tygodniach w szpitalu Mariusz wrócił do domu. System ochrony zdrowia nie ma wiele do zaoferowania takim pacjentom jak on - wymagającym intensywnej rehabilitacji, a nie leczenia. Ośrodków, dla nich praktycznie nie ma. Dla dzieci jest klinika Budzik otwarta z inicjatywy Fundacji Akogo? Ewy Błaszczyk. O otwarcie podobnego miejsca dla dorosłych stara się prof. Wojciech Maksymowicz. Ma nadzieję, że uda się to w przyszłym roku.

 

Prof. Maksymowicz uważa, że aby profesjonalnie rehabilitować pacjentów w śpiączce w warunkach domowych, trzeba być "prawdziwym milionerem".

 

Obecnie Mariusz po kilku tygodniach śpiączki jest w stanie określanym przez ekspertów stanem minimalnej świadomości - oznacza to, że otwiera oczy, uśmiecha się, gdy widzi bliskich, głaszcze swoje koty. Jednak komunikacja z nim nie jest jeszcze możliwa. Wierzymy jednak, że dzięki intensywnej rehabilitacji to się wkrótce zmieni.

 

Teraz jego największym wrogiem jest upływający czas. Z każdym dniem trudniej mu będzie wrócić do dawnej formy. Dlatego apelujemy o pomoc finansową na rehabilitację:

 

Mariusz jest pod opieką Stowarzyszenia To Ma Sens, za pośrednictwem którego można wpłacać darowizny na jego rehabilitację:

 

nr konta 19 1090 2851 0000 0001 2977 5390

tytuł wpłaty: Mariusz Wachowicz


Będziemy także zbierać pieniądze na Balu Dziennikarzy. Dla nas, PAP-owców, podstawowym zadaniem jest dotrzeć z informacją. Dziś dla Mariusza potrzebujemy Waszej pomocy, by dotrzeć z informacją jak najszerzej - i z pomocą. (PAP)


Więcej na: http://www.pap.pl/aktualnosci/news,446998,nasz-kolega-dziennikarz-pap-pomagal-innym-dzis-sam-potrzebuje-pomocy.html

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik