Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Stanowczo protestujemy
2009-10-29

Warszawa, 28.10.2009.
 
 
 
Ezio Mauro
Redaktor naczelny „La Repubblica”
 
 
Szanowny Panie,
Stanowczo protestujemy przeciwko nazwaniu przez „La Repubblica” (wydanie z 27.10.2009) hitlerowskiego obozu w Auschwitz „polskim obozem zagłady”. Sformułowanie to sugeruje, że Holocaust był dziełem obywateli Polski, a nie Niemiec, co jest fałszem historycznym. Używanie sformułowania „polskie obozy zagłady” jest krzywdzące dla Polaków i obraża polską opinię publiczną, w tym również Polaków, którzy kupują i czytają „La Repubblica”.
Domagamy się przeprosin i unikania tego sformułowania w przyszłości. Wierzymy, że jego użycie przez znany włoski dziennik było efektem błędu, a nie wynikało z chęci obrażenia Polaków, także polskich dziennikarzy oraz polskich czytelników „La Repubblica”.
 
Z wyrazami szacunku,
Krystyna Mokrosińska, prezes SDP
Wiktor Świetlik, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik