Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
List CMWP i SDP do Ministra Spraw Zagranicznych w sprawie Marii Kruczkowskiej i Konrada Godlewskiego
2010-07-20

         Warszawa 20.07.2010 r.

 

Minister Spraw Zagranicznych RP

Pan Radosław Sikorski

Al. J. Ch. Szucha 23

00-580 Warszawa

 

Szanowny Panie Ministrze,

Apelujemy do Pana o interwencję w sprawie odmowy wydania przez służby konsularne Chińskiej Republiki Ludowej wiz polskim dziennikarzom – Marii Kruczkowskiej oraz Konradowi Godlewskiemu. Z przekazanych nam informacji wynika jednoznacznie, że kontekst tej decyzji był polityczny. Jako przedstawiciele środowiska dziennikarskiego, domagamy się od Państwa Polskiego należytej reakcji.

 

Z poważaniem,

 

Krystyna Mokrosińska

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, 

Wiktor Świetlik

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik