Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Konferencja CMWP SDP - 22.10.2014 - relacja
2014-10-23

Ostatnie decyzje TVP mogą znacznie ograniczyć Polakom za granicą dostęp do polskich kanałów – tak uznali paneliści, biorący wczoraj udział w konferencji poświęconej przyszłości TVP Polonia pt. „Co dalej z TVP Polonia? Rola tradycyjnych mediów w podtrzymaniu więzi z krajem wśród Polaków mieszkających zagranicą”.

W trakcie debaty poruszano kwestie oferty programowej TVP Polonii i jej zasięgu. Odnoszono się także do decyzji Telewizji Publicznej o rezygnacji z wynajmu transpondera satelitarnego na pozycji Astry 19,2E służącemu dystrybucji programów TVP (m.in. TVP Info, TVP Polonia) na terenie całej Europy. Pojawiają się głosy, że jeśli decyzja Telewizji Publicznej w sprawie zmiany satelity dla TVP Polonia będzie wiążąca, oferta tej stacji może stać się mniej dostępna dla ok. 6 milionowej Polonii mieszkającej w Europie.

Andrzej Czernek – dyrektor generalny Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Paweł Kowal – były wiceminister w MSZ oraz Marcin Ornass –Kubacki – prezes Astra Central Eastern Europe, podkreślali, że istnienie stacji nadającej głównie dla Polonii jest potrzebne i ma sens. Zdaniem Pawła Kowala można to nawet wpisać w polską rację stanu, zwłaszcza wobec ostatnich wydarzeń na arenie międzynarodowej. Niestety na konferencji nie zjawił się dyrektor TVP Polonia Łukasz Kardas, który miał być jednym z panelistów. Debatę poprowadził Hubert Biskupski, wicenaczelny „Super Expressu”.

PW

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik