Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Apel SDP i CMWP w sprawie odwołania Anity Gargas
2010-02-22

Warszawa, 22.02.2010 r.
 
 
                              
 
Szanowny Panie Rzeczniku,
Grono dziennikarzy TVP, a także innych mediów zwróciło się do nas o zaapelowanie do Pana o interwencję w sprawie odwołania wicedyrektor TVP 1 - Anity Gargas. Jej odwołanie miało bezpośredni związek z protestami niektórych polityków po emisji filmu poświęconego generałowi Wojciechowi Jaruzelskiemu. Pod listem w obronie Pani Gargas podpisało się już ponad 2000 osób, w tym wielu dziennikarzy, ludzi kultury, sztuki, nauki (list można znaleźć pod linkiem: http://blog.rp.pl/listotwarty/2010/02/20/protest-w-sprawie-odwolania-anity-gargas-z-tvp1). Prosimy Pana Rzecznika o przyjrzenie się tej konkretnej sprawie, jak również niejasnym regułom polityki kadrowej w mediach publicznych. Powoływanie i odwoływanie pracowników- w tym również wysokokwalifikowanych szefów jednostek organizacyjnych – motywowane jest decyzjami polityków, obsadzających „swoimi ludźmi” stanowiska w mediach publicznych. Brak jakichkolwiek uzasadnień takich odwołań i nominacji świadczy nie tylko o braku kultury zarządzania, ale łamie przepisy ustawy o dostępie do informacji publicznej, uniemożliwia również jakąkolwiek reformę tych mediów.
Dlatego apelujemy do Pana o przyjrzenie się tej sytuacji i interwencję. Na prośbę naszych Kolegów i Koleżanek zachęcamy też Pana Rzecznika do organizacji debaty poświęconej mediom publicznym, z udziałem przedstawicieli władz TVP i dziennikarzy.
 
Z poważaniem,
Krystyna Mokrosińska, prezes SDP

Wiktor Świetlik, dyrektor CMWP

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik