Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Konferencja CMWP - 28.03.2011
2011-03-23

 

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP
oraz Komitet Społeczny „Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary”
zapraszają na konferencję pt.:

 

 

Dlaczego do dziś nie wyjaśniono mordu na poznańskim dziennikarzu Jarosławie Ziętarze?”

 

Ponad 18 lat temu porwano młodego poznańskiego dziennikarza, Jarosława Ziętarę. Prokuratura ustaliła, że został on zamordowany na zlecenie. Sprawa jego śmierci do dziś nie znalazła wyjaśnienia w sądzie. Mordercy Ziętary nigdy nie zostali ukarani. Poznańscy dziennikarze odkryli ostatnio, że związki ze sprawą miały służby specjalne. Ustalili też, że doszło do przecieku poufnych informacji do osoby podejrzewanej o zamordowanie Ziętary, co doprowadziło do umorzenia śledztwa. Wokoło sprawy roi się od niejasności, manipulacji, prób tuszowania. Społeczny komitet utworzony przez dziennikarzy domaga się wznowienia śledztwa, przeniesienia go do prokuratury spoza Poznania i ostatecznego wyjaśnienia zabójstwa Jarosława Ziętary.

 

W konferencji wezmą udział:

 

·            Krzysztof M. Kaźmierczak, dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego”, członek KS „Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary”;

·            Piotr Talaga, dziennikarz „Głosu Wielkopolskiego”, członek KS „Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary”.

·            Jerzy Jachowicz, dziennikarz śledczy, publicysta „Radia Wnet”;

·            Jarosław Jakimczyk, dziennikarz śledczy;

 

Spotkanie poprowadzi Wiktor Świetlik, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

 

 

28 marca (poniedziałek), godz. 12:00

Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5, I p., sala B

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik