Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Protest Wielkopolskiego Porozumienia Dziennikarzy
2015-07-28

My, niżej podpisani, wyrażamy stanowczy protest przeciwko dyscyplinarnemu zwolnieniu z pracy red. Agaty Ławniczak, dziennikarki związanej od ponad 35 lat z mediami publicznymi w Poznaniu, w ostatnim czasie jawnie alarmującej o łamaniu podstawowych zasad przy zatrudnianiu dziennikarzy przez władze telewizji publicznej. Bezprawne zwolnienie dziennikarza – działacza związkowego z pracy pokazuje, jak skandalicznie traktowani są dziś dziennikarze przez pracodawców. Media w ustroju demokratycznym powinny być gwarantem wolności słowa, a jej podstawą jest niezależność dziennikarska. Zwalnianie dziennikarzy z pracy przez zewnętrzne firmy outsorsingowe jest jednoznacznym zaprzeczeniem przestrzegania tych fundamentalnych dla demokracji zasad.  

Krzysztof Wodniczak – koordynator Wielkopolskie Porozumienie Dziennikarzy

Jolanta Hajdasz – członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Anna Kopras – Fijołek – przewodnicząca WO Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Andrzej Górczyński – przewodniczący Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

Piotr Górski – przewodniczący Związku Zawodowego Dziennikarzy

Andrzej Błaszczak – przewodniczący katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Poznań

Jerzy Mianowski – prezes Stowarzyszenia Prasy Lokalnej

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik