Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Konferencja CMWP SDP - 27.05.2015
2015-05-22

CMWP SDP zaprasza na konferencję pt.:

„Granice prawa w działaniach prokuratury wobec mediów”

 

Na to pytanie będziemy starali się odpowiedzieć omawiając sprawę dziennikarza Macieja Lisowskiego, wobec którego toczy się postępowanie w sprawie domniemanej publikacji materiałów z postępowania przygotowawczego zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym tj. 241 § 1 KK.

 

Dziennikarz twierdzi, że artykuł został opublikowany  kilka miesięcy po rozpoczęciu przewodu sądowego, a rozprawa była jawna. Co więcej, pomimo emisji – w tym samym czasie – reportażu w Telewizji Polskiej, oraz publikacji w „Dziennik Trybuna” , prokuratura chce postawić zarzut wyłącznie jemu. Obecnie prokurator Aleksandra Luterek z Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz wydała postanowienie o przymusowych badaniach psychiatrycznych Macieja Lisowskiego.

 

Zapraszamy na spotkanie na które zaprosiliśmy samego dziennikarza, doradcę CMWP SDP mec. Artura Wdowczyka oraz przedstawicieli prokuratury. 

 

27 maja (środa), o godz. 11:00

w Domu Dziennikarza, przy ul. Foksal 3/5, I p., w sali B

Serdecznie zapraszamy!

 

Dodatkowe informacje:

 

Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich

tel. (22)827 58 96

e-mail: cmwp@ikp.pl

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik