Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Czy cyfrowa Polska podzieli los autostrad?
2009-09-24

Debata „Czy cyfrowa Polska podzieli los autostrad?”

Zdaniem Anny Streżyńskiej prezes UKE, szanse na planowy start we wrześniu tzw. multipleksu, który pozwoliłby na oglądanie Polakom naziemnej telewizji satelitarnej, są niewielkie. Wiąże się to z faktem zaskarżenia przez nadawców koncesji na udział w multipleksie z powodów formalnych. Przez to będą musiały one zostać ponownie przeanalizowane przez KRRiT. To, z kolei uniemożliwia UKE wydanie decyzji o rezerwacji częstotliwości. Tymczasem Polska jest jednym z nielicznych krajów w Europie, które mogą nie dotrzymać daty 2012, do kiedy to kraje członkowskie UE miały, zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej, wyłączyć nadawanie analogowe.

To jeden z najważniejszych wniosków płynących z debaty „Czy cyfrowa Polska podzieli los autostrad?”, zorganizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy, która odbyła się 24 września w Centrum Prasowym Foksal. Panel dyskusyjny prowadził Andrzej Godlewski z „Polska the Times”, a oprócz Anny Streżyńskiej udział w nim wzięli: dr Tomasz Sommer – Wiceprezes Instytutu Globalizacji, Jacek Silski – Prezes Zarządu Polskiej Izby Radiodyfuzji Cyfrowej oraz Andrzej Matuszyński – członek zarządu Cyfrowego Polsatu.

Przebieg dyskusji potwierdził, że proces cyfryzacji w Polsce budzi wiele emocji. Debata była transmitowana na żywo na stronie http://transmisja.net.pl .

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik