Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Na wokandzie - 04.11.2016
2016-11-04

04 listopada br. przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się kolejna rozprawa w procesie z powództwa Kulczyk Investments S.A., Dominika Kulczyk, Sebastian Kulczyk przeciwko Antoniemu Trzmielowi, Telewizji Republika S.A., Tomaszowi Terlikowskiemu, Cezaremu Gmyzowi, Anicie Gargas o ochronę dóbr osobistych. Powodem wytoczenia procesu były publikacje dotyczące prywatyzacji spółki Ciech.

Na rozprawie przesłuchiwani byli świadkowie: Ernest Swarowski, Tomasz Wróblewski – były redaktor naczelny „Wprost” oraz biznesmen Marek Falenta. Ten ostatni zeznał, że wiedzę o możliwych nieprawidłowościach przy prywatyzacji Ciechu miał jeszcze przed samą transakcją. Nieprawidłowości te miały mieć związek także z propozycjami korupcyjnymi. Falenta rozmawiał w tej sprawie z Cezarym Gmyzem, nie pamiętał jednak, czy działo się to przed, czy po emisji spornego materiału telewizyjnego w TV Republika. Według wiedzy świadka Piotr Wawrzynowicz miał być lobbystą Jana Kulczyka. Wielu szczegółowych informacji Falenta nie ujawnił jednak w związku z toczącym się wobec niego postępowaniem karnym dotyczącym tzw. afery taśmowej.

Wcześniej sąd postanowił pominąć dowód z zeznań świadka Piotra Wawrzynowicza, w związku z brakiem jego aktualnego adresu zamieszkania.

Na rozprawie nie stawili się świadkowie Paweł Szałamacha oraz Jarosław Wojtycki.

Posiedzenie  zostało odroczone do 25 listopada br. godz. 10:00, s. 210.,

CMWP SDP monitoruje proces.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik