Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Oświadczenie CMWP SDP - 17.09.2015
2015-09-17

OŚWIADCZENIE

CMWP SDP wyraża zaniepokojenie dyscyplinarnym zwolnieniem Ewy Wanat ze stanowiska redaktor naczelnej Radia Dla Ciebie. Podzielając opinię o niestosowności wypowiedzi Ewy Wanat, osoby piastującej kierownicze stanowisko w mediach publicznych, wyrażonej na portalu społecznościowym, a dotyczącej rodziny państwa Elbanowskich, stwierdzamy, że tak daleko idące konsekwencje są rażąco nieproporcjonalne. Rodzi to obawy, że w polityce kadrowej Polskiego Radia stosowane są podwójne standardy, a także, że rzeczywiste powody zwolnienia Ewy Wanat były inne.

 

Wiktor Świetlik

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

Mec. Artur Wdowczyk

Doradca Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik