Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP w sądzie - 11.12.2014
2014-12-12

W czwartek przed Sądem Rejonowym w Sieradzu odbyła się rozprawa w sprawie przeciwko dziennikarce Natalii Ptak podejrzanej o czyn z art. 49 ustawy Prawo prasowe. Chodzi o zarzut braku autoryzacji wypowiedzi byłej wójt gminy Konopnica Marioli Hernas. Wczoraj odbyło się posiedzenie w przedmiocie wydania wyroku warunkowo umarzającego postępowanie. Oskarżona nie zgodziła się na takie rozstrzygnięcie, wobec czego sąd zdecydował się rozpoznać sprawę na zasadach ogólnych.

Kolejna rozprawa odbędzie się 27 stycznia 2015 r. o godz. 12:00.

CMWP SDP obserwowało rozprawę i monitoruje proces na prośbę dziennikarki.

PW

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik