Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces W. Sumlińskiego - rozprawa 09.04.15 r.
2015-04-10

W czwartek 9 kwietnia br. przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli odbyła się kolejna rozprawa w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L., oskarżonych o rzekomą płatną protekcję podczas weryfikacji żołnierzy WSI, prowadzonej przez komisję pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.

Na rozprawie, z wezwanych świadków stawił się tylko prokurator Andrzej Witkowski. Nie został on jednak przesłuchany, ponieważ Wojciech Sumlińskich zdecydował się wycofać swój wniosek o jego przesłuchanie - dowiedział się bowiem od niego w dniu dzisiejszym, że przesłuchanie go w charakterze świadka mogłoby dotyczyć również sprawy zabójstwa ks.J.Popiełuszki i okoliczności związanych z tą sprawą, co z kolei mogłoby przeszkodzić w przyszłości w powrocie świadka do tej sprawy w charakterze prokuratora. Sąd uznał argumentację Wojciecha Sumlińskiego i postanowił zwolnić świadka.

Następnie Wojciech Sumliński złożył wniosek o umorzenie postępowania karnego wobec jego osoby. Sąd jednak wniosku nie uwzględnił ponieważ po rozpoczęciu przewodu sądowego, postępowania karnego się nie umarza, a ewentualnie wydaje się wyrok uniewinniający.

W dalszej części rozprawy sąd kontynuował przegląd dokumentów, które zamierza zaliczyć do materiału dowodowego.

Kolejna rozprawa odbędzie się w dn. 17.04.2015 r. o godz. 10:00 w sali 29. Zostali na nią wezwani kolejni świadkowie: Andrzej Kowalski i ks. Stanisław Małkowski.  

Więcej na: http://ander.salon24.pl/639711,proces-wojciecha-sumlinskiego-notka-informacyjna

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik