Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Rozstrzygnięcie konkursu Blaski i cienie budowy demokracji lokalnej
2010-06-14

Dziś w Belwederze odbył się finał konkursu Kancelarii Prezydenta RP dla dziennikarzy prasy lokalnej "Blaski i cenie budowy demokracji lokalnej".

Nagrodę Główną - Złote Pióro Prezydenta RP oraz 15 tys. zł otrzymała Pani Sylwia Wysocka z Tygodnika Lokalnego Pałuki za artykuł: "Segregacja w naszych szkołach". II wyróżnienie - Srebrne Pióro Prezydenta RP oraz 5 tys. zł. przyznano Panu Przemysławowi Juraszowi z Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej za cykl tekstów pod tytułem "Cudownie chory", "Strach przed wolnością" i "Fałszywy nowotwór" oraz Zbigniewowi Jelinkowi, wydawcy, właścicielowi i dziennikarzowi Wolnej Gazety Wiejskiej Goniec Lokalny w Kożuchowie.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP były jednymi z partnerów konkursu. Wyróżnienie SDP za rzetelność dziennikarską otrzymał Pan Zbigniew Rzońca z Nowin Jeleniogórskich, za tekst "Dojrzałość na sprzedaż". Wyróżnienie CMWP SDP za odwagę cywilną dziennikarza otrzymał Pan Michał Rytlewski z Czasu Chojnic za tekst "Potrącił i uciekł, nie ma za to kary".

W konkursie udział wzięło łącznie 155 artykułów bądź cyklów artykułów prasowych zamieszczonych w 2009 r. w gazetach lokalnych o zasięgu gminnym lub powiatowym.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik