Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
List CMWP SDP do prezesa TVP w sprawie Agnieszki Romaszewskiej
2012-12-10

 Warszawa, 10.12.2012 r.

                                                             Pan

                                                             Juliusz Braun

                                                             Prezes Zarządu Spółki

                                                             Telewizja Polska S.A.

      Szanowny Panie Prezesie,

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża zaniepokojenie naganą nałożoną przez Pana Prezesa na redaktor Agnieszkę Romaszewską, dyrektor Telewizji Biełsat. W naszej opinii, wypowiedzi redaktor Romaszewskiej w żaden sposób nie naruszyły dobrego imienia i interesów TVP, a powodowane były dbałością o jakość oferty programowej Telewizji Biełsat. Co więcej, informacje przekazywane opinii publicznej przed redaktor Romaszewską, dotyczące sytuacji finansowej Telewizji Biełsat, powinny być udostępniane w zwyczajnym trybie dostępu do informacji publicznej.

Szczególnie niepokojące jest z perspektywy wolności słowa wewnętrzne unormowanie, na które się Pan Prezes powołuje, mówiące o tym, że pracownicy TVP są zobowiązani konsultować z zespołem prasowym wszystkie swoje wypowiedzi odnoszące się do TVP S.A. Naszym zdaniem ten zapis narusza Art.4 i Art. 5 ustawy o Prawie prasowym.

Dlatego zwracamy się do Pana z wnioskiem o cofnięcie decyzji o przyznaniu nagany red. Romaszewskiej i doprowadzenie do zmiany tych wewnętrznych unormowań regulaminowych TVP S.A., które są niezgodne z prawem. 

 

Z poważaniem,

Wiktor Świetlik

 

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik