Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP apeluje do KGP
2012-08-01

                        Pan

                        nadindp. Marek Działoszyński

                        Komendant Główny Policji

                      

Szanowny Panie Komendancie,

Zwracamy się z prośbą o kontrolę i ewentualną interwencję w sprawie ataków na dziennikarza Roberta Bagińskiego z Tarnowa (gm. Lubiszyn, woj. lubuskie) oraz jego rodzinę, o których pisała, m.in. zielonogórska „Gazeta Wyborcza” dn. 25.07. br. (http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35182,12185577,Policja_nic_nie_robi_lobuzom__to_ja_w_nich_gazem_i.html). Według informacji, które pojawiły się w mediach zniszczeniu miało ulec nie tylko mienie red. Bagińskiego, ale i miały być wobec niego kierowane groźby pozbawienia życia. Doniesienia te są niepokojące tym bardziej, że – wedle informacji mediów - akty agresji mogą być związane z dziennikarską aktywnością Roberta Bagińskiego, a działania policji w sprawie ochrony bezpieczeństwa osobistego red. Bagińskiego i jego rodziny, a także ich własności, są niedostateczne.

Równocześnie zwracamy uwagę, że atak na dziennikarza związany z wykonywaniem przez niego obowiązków zawodowych jest czynem wyjątkowo niebezpiecznym z perspektywy interesu publicznego i de facto jest uderzeniem w interesy całej społeczności.

Z góry dziękujemy za pilne podjęcie należytych działań w tej sprawie.   

 

Z poważaniem

Wiktor Świetlik

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik