Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces W. Sumlińskiego - rozprawa 11.02.2015
2015-02-12

W środę 11.02. br. przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli odbyła się kolejna rozprawa w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L., oskarżonych o rzekomą płatną protekcję podczas weryfikacji żołnierzy WSI, prowadzonej przez komisję pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.

Podczas wczorajszej rozprawy doszło do przesłuchania Przemysława Sułkowskiego. Odbywało się ono w obecności biegłego psychologa w związku ze złym stanem zdrowia świadka. Sułkowski z trudem odpowiadał na zadawane pytania, na wiele z nich odpowiadał fragmentarycznie lub stwierdzał - nie wiem, nie pamiętam, być może.

Następnie sędzia odczytał zeznana świadka Mariana Cypla, złożone w postępowaniu przygotowawczym, albowiem świadek zmarł w czasie trwania procesu.

Kolejna rozprawa odbędzie się w dn. 03.03.2015 r. o godz. 10:00 w sali 24.

Pełna relacja z rozprawy pod adresem:

http://ander.salon24.pl/631102,wojciech-sumlinski-rozprawa-z-dn-11-02-2015-r

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik