Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces dziennikarza - art. 212 kk
2016-12-20

Sąd Okręgowy w Częstochowie uniewinnił dziś red. Pawła Gąsiorskiego od zarzutu pomówienia Dariusza Wojciechowskiego –  sekretarza gminy Blachownia. Tym samym przychylił się do apelacji dziennikarza. Sąd I instancji (Sąd Rejonowy w Częstochowie) uznał go bowiem winnym popełnienia przestępstwa z art. 212 § 2. Wobec Gąsiorskiego orzeczono wówczas środek karny w postaci nawiązki w kwocie 5 tys. zł na rzecz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, a także zwrot kosztów procesowych. Sąd Okręgowy w Częstochowie dziś ten wyrok uchylił.

Proces dotyczył artykułu „Dziwny zbieg okoliczności”, zamieszczonego na portalu www.gminablachownia.pl w marcu br.

CMWP SDP obserwowało proces na prośbę dziennikarza, a także publikowało stanowisko w sprawie: http://www.freepress.org.pl/show_news.php?id=813

PW

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik