Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Stanowisko CMWP - 31.05.2016
2016-05-31

STANOWISKO

 

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża kategoryczny sprzeciw wobec działań części środowiska sędziowskiego, mających charakter jednoznacznej próby nacisku na władzę wykonawczą, w dodatku w celu wywołania aktywności wymierzonej w wolność słowa. Za taki uważamy domaganie się od Ministra Sprawiedliwości "reakcji" na niepochlebne informacje publikowane w prasie na temat poszczególnych sędziów. Wydaje się, że nikt inny nie powinien lepiej rozumieć sensu zasady trójpodziału władzy, jak funkcjonariusze publiczni, wydający wyroki w imieniu państwa, zobowiązani do przestrzegania zasad niezawisłości i bezstronności. Podobnie, powinni oni znać i rozumieć podstawowe regulacje związane z ochroną wolności słowa. Równocześnie zwracamy uwagę innym sędziom, że tego rodzaju nieodpowiedzialne i nieuprawnione akty, mogą rzutować na opinię o całym środowisku.             

 

 

Wiktor Świetlik 

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik