Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP obserwuje sprawę dziennikarza
2013-08-23

CMWP SDP z uwagą będzie przyglądać się serii procesów o ochronę dóbr osobistych wytoczonych Piotrowi Paszkowskiemu – redaktorowi naczelnemu portali internetowych „MojaOlesnica.pl” i „TerazOlesnica.pl”. Nasz niepokój wzbudza fakt równoczesnego złożenia przeciwko red. Paszkowskiemu kilku pozwów cywilnych, co może wywołać tzw. tzw. chilling effect („efekt mrożący”), zniechęcając do zajmowania krytycznego stanowiska wobec działalności osób publicznych, a nawet zagrozić bytowi mediów reprezentowanych przez red. Paszkowskiego. Nie rozstrzygając o racjach w tych sporach, zachęcamy także kolegów dziennikarzy do zainteresowania się sprawą, gdyż może być ona istotna z perspektywy wolności słowa.

Wiktor Świetlik,

 Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 Apl. adw. Michał Jaszewski

Doradca prawny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik